( bolond | 2023. 03. 31., p – 22:29 )

segítek: Az urán

Továbbra is nehézfémekről van szó, nem csak az uránról.

Az rejtett állításod is hazugság, amiben azt állítod hogy a nehézfémek talajba jutva káros hatással van az élőlényekre.

Értem, hogy a germán véred miatt azt hiszed, hogy ha egyre masszívabban ismétled a hülyeséged, akkor azt a másik fél igaznak fogja elfogadni. Tévedsz.

Te mint magasan képzett germán zsidó leszármazott, tudtad, hogy a levegőbe kerülő szilárd anyag túlnyomó többsége mérettől függetlenül előbb-utóbb visszahull a földre? (Még az ~űrből is.) Tudtad, hogy a hétköznapi szóhasználatban földnek nevezett dolog egy része talaj? Tudtad, hogy az eső és egyéb természetes vagy emberi folyamatok a talaj belsejébe juttatják a talajon kívülről érkező anyagokat? Tudtad, hogy a növények jellemzően talajban nőnek és a tudatos növénytermesztési is általában talajban történik? Tudtad, hogy az anyagok bizonyos feltételek megléte esetén más anyagokká alakulnak? Tudtad, hogy a növények a vízzel felszívják a talajból a vízben oldott ill. a vízzel elkeveredett anyagokat? Tudtad, hogy a növény által nem hasznosítható anyagok lerakódnak a növényben (persze olyan is van, amelyik pl. távozik az elpárologtatott vízzel vagy a növényt érő UV-sugárzás lebontja)? Tudtad, hogy a növények a tápláléklánc részei? Tudtad, hogy az elhalt élőlényekből is visszakerül a talajba az élőlény által nem hasznosítható anyag egy része? Tudtad, hogy amit most a talaj kapcsán olvastál, az kb. analóg a tavakra, tengerekre, óceánokra is? Stb.

Sejtem, hogy a fenti összefüggések bonyolultak számodra, ezért ha már korábban a toxikus ólmot említetted, javaslom, nézz utána, milyen útvonalakon juthat be az ólom az emberi szervezetbe. Ha ez megvan, képzeld azt, hogy valamennyi nehézfém képes hasonló utat bejárni. Ha ezt is sikerült megugrani (megjegyzem, nem szégyen, ha alaptalan germán büszkeséged ellenére segítséget kértél hozzá valakitől (nyilván egy nálad nagyobbtól:)), akkor gondolkodj el azon, hogy bár az élőlények számára nem minden nehézfém mérgező, az emberi tevékenységek folyományaként az idő előrehaladtával egyre nagyobb mennyiségű és egyre többféle nehézfém (és egyéb nem odavaló anyag) lesz a talajban(/vizekben) (s így a táplálékláncban)...

https://youtu.be/nGUpVIg3e8E

Sajnálom, hogy nem tanultál meg halat fogni, csak térdelni, szopni és a rád ruházott konfekció propagandát ismételgetni.