( jakubovics | 2023. 02. 12., v – 11:32 )

Akkor feltételezhetően az ukránok készültek és tudatosan választották a háborús konfliktust nyugati támogatással mert ezt úgymond  "egyszer úgyis le kell játszani" az oroszokkal.

Mivel a mostani konfliktus is Alekszandr Dugin ideológiáján alapul, ami gyakorlatilag megegyezik Carl Schmitt német filozófus és jogász nézetvilágával. Az emszerendszer alapja "Nagytér logikája" ami szerint a világhatalmi szerep alapfeltétele a nagy és összefüggő földrajzi területek uralma. Olyan területeké, amelyek ásványokban, energiahordozókban és nyersanyagokban legalább a világtermelés felét birtokolják, mert ez biztosítja a rendszer globális gazdasági és katonai hegemóniáját.

Az erőszakkal fenntartott óriási politikai rendszert folyamatosan belső feszültségek repesztik, ami ezért nem versenyképes a kölcsönös gazdasági és biztonságpolitikai érdeken alapuló szövettségi rendszerekkel mint pl. USA, EU, NATO. A erőszakos katonai eszközökkel fenntartott orosz birodalmat a ciklikus összeomlás jellemzi: fegyverkezés->expanzió->összeomlás. A 2000-es évekbeni felemás eredménnyel zárult fegyverkezés, után most éppen expanzió fázisában vannak. A nyugat egy valamit tehet: mindenáron el kell kerülni oroszország a 90-es években történt összeomlásához hasonló eseményeket, miközben az expanziót is vissza kell fogni valamennyire. Aztán alkalmas időpontban nukleáris eszközök leszerelését kell kezdeményezni, akár gazdasági engedményekért cserébe. Kína katonai hegemóniáját az oroszok és indiaiak ellensúlyozzák a térségben, ezért nagyon meggyengíteni az orosz haderőt nem szabad. Az oroszok gazdasági befolyása elenyésző, de a nukleáris arzenál ott van még náluk.