( prion | 2023. 01. 31., k – 12:08 )

Szerkesztve: 2023. 02. 01., sze – 11:53

Szerintem is az lehet, hogyha általában mindenki fiatalabb, akkor lehet kockázatosnak érzik, hogy sikerülne beilleszkedni a csapatba. Én ilyet tudnék pl elképzelni.

Amúgy a dolog azért is nehéz, mert azt is mondják, hogy nem túl jó, hogyha a technikai emberek váltanak vezető irányba, mert a vezető dolgot sokkal inkább megtudja bárki csinálni, ha beletesz némi időt pár új skill kigyakorlásába, viszont a technikai részt sokkal kevesebben tudják kezelni. Szóval a cégeknek lehet kellene valami terv erre, hogy most döntsék el maradjanak e technikai vonalon a népek, vagy váltsanak. Amúgy szerintem nagyobb szervezetekben, bizonyos méretek felett elég hasznos a tapasztalat, mert sok minden nem az okosságon múlik, hanem emlékezni kell rengeteg dologra, mi hogy van aktuálisan, amit úgy lehet, hogy már találkoztál vele valamikor.

 

Jah és még egy előny a nagy szervezeteknél: az is esélyesebb, hogy lehet találni más irányokat. pl nálunk láttam olyat, hogy nem IT-s embereket képeznek át business analysttá vagy scrum masterré stb. szóval, ha az érték, hogy ismeri a szervezetet és a folyamatokat, funkcionalitást, mert sok idő ezekbe beletanulni, akkor jobban akarhatja megtartani más poziban a cég, ha már nincs is szükség emberekre a régi területén. És társadalmi szinten is ez egy értelmesebb dolognak tűnik, mint utcára tenni mindenkit akinek a pozija megszűnne és egyedül keresgélnie valamit. Bár innen az látszik, hogy USA-ban nagyon az megy, hogy kirúgni bárkit, ha úgy van, akár olyat is, akire lenne szükség, mert legalább akkor jobban is félnek, akik bent maradnak, meg versenyben lesznek az újakkal.