( uid_6201 | 2022. 12. 04., v – 21:56 )

Nappal akkumulátorok feltöltése, értelmes kapacitású szünetmentes töltése. Hűtőszekrényhez, egyéb éjjel-nappali javarészt fix fogyasztókhoz.
Alkalmilag használt nagyfogyasztókra ne nagyon tervezz. Ezekre nem éri meg méretezni.

Viszont nyáron is kell melegvíz az esti fürdéshez, ez 100%-ban meglehet nyáron.
Klímázni, jégkockát előállítani napsütésben :)   Ha nem süt a nap, akkor úgysincs akkora hőség, amit egy jól épített háznál a téglafal hőtehetetlensége ne tudna aznap kiegyenlíteni.

Télen előmelegíteni a vizet a fürdéshez + a radiátoros fűtés visszatérő vize a többit felveszi. Erre az előmelegítettre jöhet a gáz utófűtés. Max örülj, hogy ősszel is nappal 24 fokosra fűtött szobában jobban átmelegszik a téglafal belseje. Azaz nem kell egyáltalán gáz a fűtéshez, csak keringetés + kihasználod a falak hőtehetetlenségét.

Kockás papíron jól mutat mindez. Valóság az, hogy új építésnél könnyebben beletervezhető. A meglevőnél problémás lehet az egy-két száz literes víztartály utólagos "hova tegyem" kérdése. Nálunk is mindennek megvan a helye. A tárolók jelentős része például repülne, ha tartályokat tennék a helyükre. Akkor pedig az hiányozna. Na meg hamar repülnek a milliók + egyedi megoldásokkal a sok-sok munkaóra. Aztán jön a mi mit ér meg valójában.

Több mi jöhet szóba? Nem éri meg, ráadásul a túlméretezés inkább környezetszennyező a feleslegesen legyártott és megvett cuccok miatt, mintsem környezetbarát.