( st3v3 | 2022. 11. 17., cs – 11:34 )

Az EU vezetést említetted. A jelenlegi német kormányzat ill. kancellár önmagában is érdekes: nem véletlen, hogy anno Merkelt mikor távozott volna még visszahozták egy ciklusra. A sötétzöldeken nincs semmi meglepő, hozzák a formájukat. Nézd meg hol van a német külügyminiszter belföldi támogatottsága: valahol 15% környékén.

Az, hogy a saját országuk ill. a térség érdekei elé helyezik az USA érdekeit csak tisztázza a szerepeket szerintem. EB/EP-ben többektől látszik ugyanez.

Érdekesek ezen a szinten a Scholz vs Baerbock nézet eltérések is: előbbi átengedte a kínai kikötő részesedés vásárlást, míg utóbbi azt mantrázza, hogy az "új kína politika" az kell legyen ami szerint németország az USA érdekeinek rendeli alá magát. Ennél nehéz egyértleműbben kifejezni, hogy a nő kit/mit és kit/mit nem képvisel. 

Optimális ugye az lenne, ha egyik szuperhatalom felé se lenne direkt függőségben (német)ország. De ha már van függőség akkor célszerű azt kb azonos mértékben köztük elosztani, és nem bábuvá válni azok egymás elleni háborújában..