( jokeman | 2022. 10. 06., cs – 22:52 )

React esetében irgalmatlan mennyiségű anyag van a neten. Ha nekem kellene betanítani valakit, akkor alapvetően az alábbiakkal indítanám el (én ezeket találtam korábban magamnak, amik megfelelő minőségűek):

Ezek nagyrészt nem klasszikus oktatóanyagok, de egyrészt olvasmányosak, másrészt véleményem szerint a felsorolás sorrendjében átolvasgatva, közben kipróbálgatva a dolgokat eléggé jól el lehet benne mélyedni. :)

Szerk.: a nyitó posztban felvetett dolgokra néhány lehetséges megoldás Reacthoz kapcsolódóan:

  • 2 (JSON): ha csak nagyon egyszerű megoldás kell, akkor nagyon egyszerűen be lehet drótozni az alap fetch() és JSON.parse() metódusokat, bár fetch esetén utóbbi nem is kell feltétlenül, mert a Response is támogatja a JSON-be parse-olást. Ha valami komolyabb API-t szeretnél elérni, arra már kismillió library és framework van (divatos kulcsszavak mostanában az OpenAPI és a Swagger, de ez nem React- v. JS-specifikus).
    Szóval ehhez nem igazán kell React, de az alá is van több lib is, ami még a "ragasztókódot" is megspórolja vagy ad valami absztrakciót.
  • 3 (Videó): én eddig a projektjeimben a Video.js-t használtam (React-integrációhoz példák). Nem mondom, hogy nem volt néha fejvakarós, debuggolós feladatom, de végül mindent meg tudtam vele oldani, amit akartam. (Egyszerűbb esetekben itt is elég a "vanilla js" meg a HTMLMediaElement API, ld. Video and Audio APIsVideo and audio contentHTMLMediaElement.)
  • 4 (Hang): dettó
  • 5 (Slideshow, carousel): mint égen a csillag, annyi ilyen van, random google kereséssel: 14 Top React Carousel Components [2022] :)
  • 6: ld. 2. pont
  • 7 (formok): pl. React Hook Form (nekem néha kicsit nyakatekertnek tűnt a logikája, de sokat tud, az kétségtelen, és az alap esetekre elég egyszerűen használható - itt amire érdemes nagyon odafigyelni, az a "controlled components vs. uncontrolled components" témakör, ld. Uncontrolled Components, What are Controlled and Uncontrolled Components in React JS? Which one to use?)