( shyciii | 2022. 09. 21., sze – 08:09 )

Herbstluft WM nekem nagyon nem akart működni. Mikor Openbox-ról át akartam állni tiling windows managerre, akkor az alábbiakat próbáltam ki: bspwm, herbstluft, i3, qtile, spectrewm, stumpwm (és nem olyan rág a leftwm-et is). Ezekközül a bspwm-et találtam megfelelőnek számomra. Az xmonad-ot eleve elejtettem a Haskell miatt, a dwm-et azért mert minden egyes beállítás miatt újra kell fordítani. A qtile is feleslegesen van a python miatt bonyolítva. I3-at meg nem értem miért van agyon hypolva.

Nálam a polybar 9MB-ot foglal most Debianon. Ez most meglepett, mert Arch linux alatt mikor legutóbb néztem, akkor majdnem 30MB-ot foglalt. Lehet hogy pont ez a különbség érhető tetten abban, hogy Debian alatt kevesebb memóriát eszik. Szal ha Arch-on vagy, akkor nem biztos, hogy a lemonbar scriptezve többet eszik, a polybar.

xterm 6-7MB-al kevesebbet eszik, mint az st? Valami ott nem stimmel. Nekem az st elindulásakor 8-10MB-ot eszik meg (mikor hogy van kedve), az xterm meg 10MB-ot most ahogy kipróbáltam. Ráadásul az xterm iszonyat lassú az st-hez képest. Ezt még idén néztem újra, mikor viszgáltam az st és alacritty sebességét, gondoltam xterm, urxvt-t is megnéztem, és ez utóbbi kettő jóval lassabb volt, mint az st, vagy gpu gyorsított alacritty.

Amúgy csesztette a csőrőm ez az nm-applet-es hiba, hiszen nem minden Linux "fajtán" probléma. Az egyik megoldás ugye meglett, de van egy olyan megoldás, ami miatt nem kell a háttérben futtatni a dunst-öt (vagy más notification managert), és úgy is működik. Mindkettőt beírtam az első posztba.

Lényeg, hogy a xinitrc-be be kell írni: systemctl --user import-environment DISPLAY

Mert bár ez a sor szerepel a Debian rendszerben, de csak akkor működik, ha a dunst-öt systemd service-ként rakják fel, amúgy nem fut le...Kész vagyok...:D