( jakubovics | 2022. 09. 13., k – 08:27 )

Engem speciel rohadtul nem érdekelnek az ukránok és jobban örülnék az olcsó villanyáramnak és üzemanyagnak, meg a stabil gazdaságnak.

Áruld már el lécci, hogy mi köze van az energieárak megugrásának az ukrán háborúhoz? Az energiárak már az EU szankciók bevezetése előtt a csúcson voltak, úgyhogy nehéz logikai kapcsolatot keresni a szankciók és energiárak emelkedése között! Aztán itt vagyunk mi, akik a Szíjjártó és Orbán kommunikációja alapján nagyon olcsón kapunk mindent, és kapunk is annyit amennyi kell. A MOL rekord nyereséget ér el, mert ugye ránk nem is vonatkoznak a szankciók... Szóval szeretnék valami összefüggést látni a szankciók és az energiaárak növekedése között! Eközben nem tudok elmenni a szégyenlősen elhallgatott tény melett sem, hogy a az EUR-HUF és USD-HUF árfolyamokat miért nem okoljuk sanyarú gazdasági kilátásaink okaként?

India átveszi az olajat, Kína a gázt, a ruszkikat meg baromira nem fogja érdekelni, hogy hová fognak szállítani.

Egyrészt India és Kína nem hülye, diszkont áron veszi az oroszoktól a felesleget. Másrészt Kínába irányuló gázvezeték kapacitása ~35mrd m3/év, míg az EU-ba 2021-ben 158mrd m3 gázt adtak el. Jellemzi az oroszok technológia fejlettségét, hogy egy szivattyúturbinát Kanadába kell küldeniük nagyszervízre, akkor hogyan képesek rövid időn belül átirányítani a gázszállítást Kínába. Nem elég feltekerni egy potmétert...

Az EU-ba irányuló kőolaj export az orosz kitermelés 80%-át adta. Indiába tankereken lehet szállítani kőolajat. Lesznek e tankerek amik befoghatók, lesznek e biztosítok akik biztosítják, és hajlandó e bárki a szállítási költséget megfizetni?

Nem tudom érzed e az oroszok jelenlegi problémáját? A tározóik fullon vannak, most éppen elégetik a kitermelt földgázt.