( jakubovics | 2022. 08. 01., h – 20:54 )

Én így csinálom:

1) Telefonos egyeztetés, a helyszíni felmérésről. Amikor elkezdi mondani, hogy küldjek ajánlatot elsőre akkor tudom, hogy vele nem kell tovább foglalkozni. Na ő az aki az FB-n meg máshol csoportokban már megtudta, hogy mennyinek kell lennie az ő rendszerének. Nem számít hogy le kell még verni hozzá 18 mélyföldelőt, darabját 80eFt-ért, és mondjuk a méretlen csatlakozó vezetéke 6-os, mert őt az nem érdekli. Az FB csoportban megszakértik úgyis a többiekkel a szakmát. Na ők azok akikkel jobb ha más szív, mondjuk aki látatlanban villanyszámla alapján árajánlatot ad egy munkára. Van belőlük bőven, végül is ma már mindenki jobban ért hozzá mint a villamosmérnök. :)

2) Felmérés, földelési ellenállás mérés, EV mérés, meglévő teljesítmény és mérőhely ellenörzése.

3) Árajánlat adás.

4) Szerződéskötés, -ekkor még mindíg nem kérek pénzt-, és ekkor már az MGT meg van (on-grid), és pár napon belül mennek a srácok telepíteni.

5) Tervezés, tervdokumentáció beküldése a szolgáltató micrositeján.

6) Telepítés (tetőmunkásokkal, álványzattal, kosarasemelővel, nem tetőn járkálva), biztosító hevederekkel. Nem elég egy hosszú létra, nálunk van kosarasemelő, ollósemelő, 8m-es álványzat, stb.

7) EV mérés, földelési ellenállás mérés, sztring szigetelés mérés, EPH mérés, sztring munkapont, teljesítmény hatásfok mérés. Sokaknak nincs 20000 eurós koras emelője, de még egy nyavajás tetőlétrája sem, és 1,5Milliós műszere sztring teljesítményt mérni.

8) Számla kiállítása.

 a) Kifizette-> Nyilatkozatok és tervdokumentáció átadása, készrejelentés.

 b) Nem fizette ki -> Ilyen még nem volt az elmúlt 12 évben.

 

Ja és nem megyünk minden nap telepíteni, van hogy villanyt szerel a csapat hetekig.