( locsemege | 2022. 07. 28., cs – 23:27 )

Ezt a problemajat hogyan fogja orvosolni a haboru?

Ugyan nem tudom, de gondolom, hogy egy kevésbé USA érdekeket kiszolgáló ukrán kormány figyelembevenné Ukrajna geopolitikai helyzetét és Oroszország reális igényeit. Továbbá azt sem tartom kizártnak, hogy a NATO tagságnak vannak feltételei, teszem azt, atlantista elkötelezettség, stabil társadalmi berendezkedés, demokrácia, de tényleg nem tudom, hogy ha Észak-Korea jelezné NATO tagság iránti igényét, vagy Oroszország, akkor mi történne.

Van egy másik probléma, az pedig a Krím helyzete. Az orosz alkotmány szerint orosz terület, amelyet a Nyugat hivatalosan nem ismer el. Ha csatlakozik Ukrajna a NATO-hoz, akkor vagy a NATO azonnal meg kell támadja a Krímben Oroszországot, vagy nem tudom. További kérdés, mi van, ha NATO tagok között lesz katonai konfliktus, mint Cipruson Törökország és Görögország között? Ebben az esetben amerikai katonák lövik majd egymást, mert mindkét államot meg kell védeni a másik agressziójával szemben?

Gondolom, az oroszok nem boldogok a balti államok NATO tagságától sem, de Ukrajna nagy ország hosszú orosz határszakasszal. Ez sem mindegy.

Mi akadalyoz meg egy nem NATO orszagot amerikai fegyverek orosz hatarra telepiteseben? Mongolia nem szorhatna tele a hatarat USA raketakkal?

Részben a pénz. Mongólia vehet orosz fegyvereket. Magyarország NATO tagként vehet orosz fegyvereket, ha azok olcsóbbak az amerikaiaknál? A fegyver hatalmas üzlet. Eufemisztikusan NATO kompatibilitásra hivatkozva mondja az USA, hogy amerikai fegyvereket kell venni - független államként mi az, hogy kell? - a NATO tagoknak, de minimálisan nyugatit, de azért prüszkölnek, ha svéd fegyvert veszünk amerikai helyett. Orosz szóba sem jöhet, pedig lenne egyfajta feelingje, ha bejelentenénk az USA-nak, hogy erősítjük a honvédelmünket, ezért veszünk Oroszországtól néhány nukleáris fegyvert hordozórakétával és irányító platformmal együtt. :D

Ezen felül ott a szuverenitás. Mongólia bármilyen fegyvert vehet, egy NATO tag nem. Aztán nézd meg a parancsnokságot. A magyar honvédség be van tagozva a NATO alá, amelynek legfelsőbb hadvezetése amerikai. Egy adott rendfokozatig lehet magyar tábornok, afölött már csak amerikai lehet. Érdekes.