( asch | 2022. 07. 04., h – 13:02 )

> az EU bürokratái katonák, akik parancsot hajtanak végre. Azt a parancsot amit Háttérhatalom oszt ki nekik.

Pontosan. Másképpen már régen nem magyarázható hogy miért teszik tönkre Európa gazdaságát olyan szinten, ami akár éhezésbe és megfagyásba is torkollhat. Régen nem lehet azt mondani, hogy ezt nem lehetett előre látni, mert most már hónapok óta pontosan ezt lehet látni, és egy a népért felelős politikus már régen visszakozott volna a szankciókból.

Az is lehetséges, hogy csak simán gazdasági krach lesz és az éhezés+megfagyásig nem jutunk el. Ez volna a jobb kombináció.

De akármi is lesz, a mai helyzet egyszerűen nem magyarázható másképpen, mint hogy az EU politikusainak jelentős része ellenséges ügynök. Aki másképpen próbálja megmagyarázni, az magyarázza el, hogy a Nitrogén oxidok miatt miért kell a Holland családi gazdaságokat tönkretenni. Mert a Great Reset ügynökeiként nyilvánvaló: két legyet ütnek egy csapásra: csökken az élelmiszer-termelés és egyben családok megélhetése válik lehetetlenné.

Nem elhanyagolható mellékkörülmény, hogy Németország 1945 óta folyamatosan amerikai megszállás alatt van. Ez lehet az egyik oka annak, hogy az orosz-német gazdasági szövetség nem jön létre annak ellenére, hogy kézenfekvő és előnyös volna mindkét fél számára.

Visszatérve a problémára, hogy mégis mit kellene tenni Ukrajnával? Szerintem a legfelelősebb döntés a magára hagyás lett volna. Egyszerűen nagypolitikát a nagyok tudnak játszani, Európa pedig elveszítette ezt a pozíciót. Ha nyitva tartja az atomerőműveket és szénbányákat, az afrikai nyersanyagok egy részére ráteszi a kezét (amit Kína csinált Európa helyett) plusz az elektromos autózás helyett az üzemanyag-szintetizálásra helyezi a hangsúlyt, akkor szerintem el tudott volna Európa érni egy viszonylagos energia és nyersanyag szükségletet, és most a magas lóról politizálhatna. De nem így történt, most pedig Európa kiszolgáltatott helyzetben van, és a keménykedés csak neki árt. Egyszerűen a reálpolitika azt mondja, hogy itt nekünk EU-ként nem osztottak lapot (ahogy magyarként már régebben megszoktuk ezt a szerepet, de Nyugat-Európának ez új lehet), és kuss a nevünk.

Még mindig nem volna késő, ha elzavarnánk az ellenséges vezetést (és itt most nem Orbánra gondolok, hanem az európaiakra), békét kötnénk az oroszokkal (Ukrajnát "beáldozva"), akkor még mindig megmenthetnénk a jövőnket.