( Summer6529 | 2022. 03. 02., sze – 11:48 )

Fölösleges köröket futtok. Szerintem ti nem arról beszéltek, ami locsemege igazi baja. Az szerintem itt van leírva (nála le kell hámozni a rétegeket, mint egy hagymánál, hogy eljuss a valódi okhoz):

Ennél a pontnál érdemes megint visszakanyarodni Orbán 2014-es tusnádfürdői beszédére. “Folyamatosan azt éreztük, hogy aki gyengébb, azt letapossák. Nem valami elvont igazságosság elve szerint dőlnek el az egymás kölcsönös szabadságának elismeréséből fakadó konfliktusok, hanem az történik, hogy mindig az erősebbnek van igaza” - mondta akkor híveinek. Ez a mondat árulkodik arról a kisebbségi érzésről és frusztrációról, ami nagyon sok kelet-európaiban és oroszban egyaránt közös.

 

https://hvg.hu/360/20220302_Orban_Viktor_Vlagyimir_Putyin_illiberalizmu…

Egyébként ez a kisebbrendűségi komplexus Orbánról is nagyon-nagyon lerí, elég csak megnézni a mozgását, viselkedését.

 

Tovább is van persze a cikk, ha jól értem, minél inkább illiberális állam leszünk, locsemege annál rosszabbul fogja érezni magát:

Ám minél illiberálisabb, minél autoriterebb egy rezsim, ez a frusztráció annál erősebb. Hosszú távon ugyanis az autoriter-diktatórikus rendszerek egyszerűen képtelenek erősek lenni. Erős csak egy olyan nemzet lehet, amelyik nem kontraszelektál. Az autoriter rezsimek kontraszelekciójában a bukás kódolva van, a bukás pedig magával hozza a gyengeség, a legyőzöttség érzését, ami viszont felerősíti azt az ideológiát, ami az orosz agressziót jelenleg is táplálja. Ez egy ördögi kör, ezért Putyin esetleges legyőzése után sem lehet majd eredményt hirdetni az ideológiák harcának versenyében.

 

Ja és ha jönne a hápogás, hogy nyugati propaganda meg stb, tisztában vagyok a nyugatiak "gyarmatosító" hozzáállásával (főleg régebbről), dolgoztam már pár nyugati cégnél, Szóval nem kell nyafogni. Viszont szerintem a megoldás nem az, amit Orbán kitalált és fentebb le is van írva, hogy miért. De azért ezen ne túl sokat gondolkozzunk, tök egyértelmű, hogy az illiberális államok lemaradó államok.