( jakubovics | 2022. 02. 07., h – 14:49 )

Általában nem szeretek egyedi megrendelőknek tervezni, inkább építészekkel dolgozom, de ha szükség van rá akkor én így csinálom:

Felhívnak, elmondom nekik, hogy küldjék el az alaprajzot, a villamos hálózat dokumentációját, néhány fényképet, a címet stb, és a vágyakat.

Aztán előveszem a licencelt tervezőprogramot, a legtöbb be tudja húzni az elmúlt évek időjárás adatokat, a műholdas képet stb. aztán csinálok egy durva kalkulációt anyagra.

Ha kéri a tervezést, akkor szolgáltatási szerződés, előreutalás, helyszíni felmérés, tervkészítés (egy másik tervező programmal) és a tartószerkezeti tervek készítése, megkapja az árazott és árazatlan költségvetést cikkszámokkal, amivel elmehet a boltba és megveheti ami kell neki, akivel akarja felszerltetheti, és a végén benyújthatja a doksit a szolgáltatónak.

Ha kér kivitelezésre is árajánlatot, akkor van partner cég akit ajánlok neki.

Mivel egy korrekt energetikai korszerűsítés nem abból áll, hogy feldobjuk a napelemet a tetőre, hanem szigetelés, ablakcsere, központi hővisszanyerős szellőztetés stb. ezért több szakmának kell összedolgoznia optimális esetben.

De most nagy divat az adhoc napelem szerelése, holott lehet többet lehet megspórolni egy hővisszanyerős légcserélővel hasonló árban mint napelemmel.