( therion | 2022. 01. 31., h – 00:48 )

Úgy mondod ezt, mintha a versenyszférában nem lenne ilyen. A monopolhelyzetben lévő nagy cégek menetrendszerűen ezt csinálják. Persze, azt nem kötelező igénybe venni, amit ő árul, csak épp szükséged van rá, mert olyan világot teremtettek, ahol az emberek függenek ezektől a szolgáltatástól.

Egyrészt a monopóliumok alapból a politikai kapcsolataikra támaszkodva lesznek monopóliumok. Másrészt a bankok, big tech, stb. karhatalmistái nem rúghatják rád az ajtót.

Ebben ugyan igazad van, csak ügyesen lefelejtettél belőle egyetlen apróságot. Egy apróságot, ami az egészet a visszájára fordítja: hogy az egész mögött a nagy cégek álltak és nem az államok. Azok vették meg kilóra az állami döntéshozókat (...)

És pont itt van a probléma. Hogy azoknak az állami döntéshozóknak alapból kezükben volt ez a hatalom. Teljesen normális, hogy a nagy cégek megvették őket. Pont az a probléma, hogy a nagy cégeknek van motivációja politikusokat venni. Az állami bürokráciának nem kellene olyan hatalom a kezébe, ami miatt bárkinek megérné őket megvenni. Ez ez egyetlen út a korrupció és a nagy cégek fasizmusa ellen.

Ezt bizony az amerikai szupergazdag elit találta ki és hajtatta végre.

A szupergazdag elit nem záratott be kávézókat. Ezt politikusok/bürokraták tették. Nem arról van szó, hogy az állam vagy a nagy cégek kezében legyen ez a hatalom. Senkiében se legyen. Mert ha az állam kezében van, akkor azt a nagy cégek az általad is felvázolt módon privatizálják.

A 2. pontban viszont csak félig; könyörgöm, itt van a nyakunkon a Great Reset és nem a kormányok csinálják, hanem a cégek.

Újra: az állam kezében levő hatalmat felhasználva.

Töröljük el gyorsan az államokat is, had szűnjön meg még egy pajzs, ami védene tőlük: az alkotmányos jogrend (...)

Csak azt értsd meg, hogy az államhatalom nem a pajzs velük szemben, hanem a kard az ő kezükben. Az az alkotmányos jogrend, amelybe beépítettek egy nagy piros kikapcsológombot veszélyhelyzet néven?