( VincentV | 2022. 01. 28., p – 00:28 )

Szerkesztve: 2022. 01. 28., p – 00:38

2008-ban az első macbookomon Snow Leopard volt, aztán váltottam imac-re 2010-ben, vittem át a rendszert, ha jól rémlik simán dd-vel, mindenestül (tudom, time machine is elég lett volna, meg usb target mode, nekem így volt kényelmes). 2015 körül eléggé kiöregedett már a 2009 late imac (játszogattam is rajta, és bár volt benne egy diszkrét gpu, de nem igazán volt már használható). Nem győztek meg az aktuális vasak, váltottam hackintoshra, a komplett rendszert átvittem, szintén dd-vel. Tavaly szereltem le a PC-t végleg, ekkor Catalina futott rajta, napi használatban volt, itthon csak ezen dolgoztam (+esténként filmezés, játékok). Valahol valamelyik root folderben még ott voltak a 13 éves Snow Leopardos doksik pdf-ben (akkoriban kezdték el talán, hogy nem adnak gépkönyvet, csak elektronikusat).

Az összes updatet mindig feltettem pár napon belül, major releasekkel vártam 2-3 hónapot általában. Soha semmi bajom nem volt, hackosx esetén a nagyobb updateknél kicsit érdemes volt olvasgatni előtte, de ez ugye kézenfekvő. Az egyetlen szívás talán az volt, hogy valahol a Catalina előtt összerúgták a port az Nvidiával, így nem volt már 3rdp driver a 970-hez, és váltanom kellett AMD-re (persze ez is hackintosh sajátosság/betegség csak), de könnyen megoldottam a cserét az aprón.

Ezzel párhuzamosan 2012-től lett melós laptop is az asztali imac (később hackintosh) mellett, a menet nagyjából ugyanez, 2db gépcsere volt azóta, a rendszer mindig költözött, celan install meg ilyen gyáva dolgok soha nem voltak, jelenleg Monterey van rajta. Soha nem volt problémám ezzel sem. Mivel már apfs van, és a következő gép M1 lesz, így vélhetően annak már nem így fogok nekiesni, csak a home-ot viszem majd át :)

Szóval #worksforme, de persze simán benne van, hogy csak szerencsém volt (egyébként tisztában vagyok vele, hogy a fentieket egy Linux vagy egy Windows is tudja, hozzáértő kezekben).