( andrej_ | 2022. 01. 24., h – 00:55 )

Ez a cég pénze, akár az alaptőke része, hogy ha annyira kiürül. Minden ügyvezető eldönti, hogy mennyire kockáztat. Hogy ha akkora a córesz, akkor igen jó eséllyel nem csak az adott céggel van baj, hanem esetleg esik a tőzsde. Éppen mostanában esett be az S&P 500 index kb. 4800-as szintről 4400-ig, ment vele néhány ETF is. A tőzsdével az a probléma, hogy nem tudod, hogy éppen ilyen ponton szállsz be, pláne nem, hogy mondjuk 2 év múlva, amikor kell a pénz, akkor éppen milyen szitu lesz.

Ennek a befektetésnek nem az a célja, hogy rommá keresd magad rajta, hanem hogy legalább hellyel közzel próbáljon értéket követni, és legfőképpen mindíg minimum adott értéken rendelkezésre álljon. Erre forintban az állampapír (ezen belül jogi személy "Magyar Államkötvény" nevűt vehet úgy látom) alkalmas szerintem. Hiába gyér a kamat, ez garantált és messze jobb a sima banki dolgoknál.

Egész más a helyzet, hogy ha 5-10-20 évekre előre, és a saját-saját* pénzed fekteted be valamibe, amiről úgy gondolod, hogy jó.

* A cég lehet a sajátod, de mivel ügyvezető vagy, ezért a többi tulaj felé el kell számolnod, és az alkalmazottak felé illik felelősséget vállalni. Képzeld magad egy cégtulaji székbe, hogy ha kevdes ÜV fogja és felpuffantja egy tuti tőzsdei tippre a pénzetek, majd megy  a kamillázás, mert pont akkor rossz, és pont akkor kell a pénz stbstb.