( royal | 2022. 01. 18., k – 09:05 )

Szerintem akkor írjatok minél pontosabb specifikációt, és akkor biztosan lesz konkrét javaslat, mert az eddigi igénylistát nagyon széles határok között lehet értelmezni. Pl:

- Fel lehet rögzíteni a készletet, hogy miből mennyi van. : Egy szigorú készletkezelőben nincs olyan, egyszercsak a semmiből a kedve szerint berögzíti az éppen aktuális mennyiséget. Van bevételezés, amivel lehet növelni a készleten levő mennyiséget, vannak a kiadási bizonylatok, valamint vannak a korrekciók (leltár). De ha bármikor be lehet rögzíteni a készletet, akkor soha nem derül ki egy esetleges eltérés.

- Beállítható, hogy milyen egyéb adatot szeretnék megadni. : Jellemzően vannak a minimálisan kötelező adatok (cikkszám, megnevezés, mennyiségi egység, stb.), de itt sem mindegy, hogy milyen egyéb adatok vannak és smi fontosabb: azzal mit szeretnél kezdeni. A megjegyzés mező mindent elbír, de ha oda kerül, hogy hány darab van egy kartonban és abból mennyi fér fel egy raklapra, akkor azzal utána nehéz lenne dolgozni.

- Ki lehet adni a készletből készlethelyeknek megadott mennyiségeket, ehhez generál automatikusan átadás-átvételi dokumentumot (figyelembe veszi a készletbe rögzített termékek adatait pl.: lejárati dátum).:  Sokféleképpen kerülhet át a termék, pl. bizományos jelleggel, ahol neked illene nyilvántartani a későbbi elszámolás miatt az átadott és még nem elszámolt mennyiséget, vagy kölcsön jelleggel ahol vissza fogod kapni, esetleg gyártás jelleggel, amikor felhasználják valami másik termék előállításához, esetleg simán csak egy szállítólevéllel, vagy egy raktárközi mozgással áthelyezni a kívánt mennyiséget. A dokumentum papír vagy elektronikus, csak formális jellegű, vagy lehet joghatása is ha az átadó szerint átadott mennyiség az átvevő szerint nem annyi és nem az volt? Ha a készlethelyek felelősek a saját készletükért, akkor nem illdomos az átvevő feje felett átnyúlva csak úgy áttenni a készletet hozzá, hanem lehet pl. átadó raktár közbeiktatása, ahova az átadó beleteszi, az átvevő kiveszi.

- A készlethelyek be tudják rögzíteni, hogy a náluk lévő készletből mennyit használtak fel mindenki csak a saját készletét és fogyását lássa.: itt is az előző kérdések, illetve ha rendszerben gondolkozunk, akkor még jöhet hozzá akár a számlázás, esetleg a felhasznált mennyiségek pótlására azok alapján szállítói rendelések, azok részteljesítései, stb.

- (Tudom, hogy álom, de ha van telefonos program hozzá az nagyon jó lenne, leginkább a felhasznált mennyiség felvitelére.) Ha külön telefonos programot szeretnél, akkor platformok, igények, online-offline működés, stb. Mondjuk ezzel szerintem olyan problémát generálsz magadnak, amit nagyon nem szeretnél, sokkal inkább egy reszponzív felülettel rendelkező webes alkalmazás a helyes irány ha nem feltétel az offline működés és a szinkronizálás.

- Saját szerverre telepíthető: Windows? Linux? Attól, hogy saját szerverre teszed te szeretnéd menedzselni is, vagy csak az az igény, hogy nálad fusson, de valaki más támogassa?

- Nyílt forráskódú, Magyar nyelvű, vagy könnyen fordítható. : Szerintem talán ezek lesznek a legerősebb szűrők, ez fogja leginkább tizedelni a szóba jöhető megoldásokat :) 

- Lehet belőle statisztikát készíteni. (pl.: hová mennyi lett kiadva, mennyit használt fel) : Na ez lesz a második legfontosabb része a specifikációnak, mert ebből nagyon sokminden kiderül azzal kapcsolatban, hogy milyen adatokat, milyen részletességgel, milyen formában kell nyilvántartani. A konkrét statisztikánál talán még fontosabb is, hogy valamilyen  feldolgozható formában kapd meg: xlsx, json, xml, bármi, amit utána meg tudsz etetni a kedved szerinti statisztika-generátorral.

- A készlethelyeknek legyen lehetőségük igény leadására (erre a hét meghatározott napjáig legyen lehetőségük), hogy miből mennyit szeretnének.: Azaz kvázi rendelés-kezelés? Ha nem csak egy strigula húzogatás a termékek neve mellett, akkor ez már kezdi elgurítani a hógolyót, mert ha kell rendelés kezelés (igény leadás), akkor innen már csak egy lépés az ez alapján történő szállítói rendelés kezelés, az igények alapján a belső mozgások, a mozgások alapján a készlet-előrejelzések, és már be is köszön az AI :)