( _Franko_ | 2022. 01. 17., h – 08:35 )

Nem mondod! Talán ezért is irtam oda egy LOL-t.

Azért írtam, hogy ezt tisztázzuk, tehát a paksi erőműveket nem fogjuk tudni elásni abból az energiából, amit a fúziós erőművek majd megtermelnek. Ki és miből fogja elásni ezeket? Nem csak megépíteni 3000 milliárd forint, hanem lebontani is (sőt, ennél több, mert ez best case), egyelőre pedig ennek a pénznek a fele sincs meg a pénzügyi alapban.

Mert eddig arról volt szó, hogy a fúziós erőmű áll küszöbön és hülyék vagyunk, hogy nem azt választottuk.

Az EU-27 tagok közül 13 országban van atomerőmű, a többiben nincs, valahogy nem úgy tűnik, hogy a fele hülye, márpedig ebben a felfokozott hangulatban úgy látszik, hogy az EU tagországok fele hülye kell legyen.

Nekem a német atomleszerelés a kedvenc nemzetközi példám, meg ők ugye amúgy is nagyon felvigásultak, ezért zárták be az atomerőműveket és röffentettek be helyette egy rakás nagyon korszerű és környezetkimélő szénerőművet.

Az a jó ebben a kedvenc példákban, hogy nem igazak. 2000-ben a német energiamix ~50 százaléka volt szén, tavaly a ~25 százaléka, miközben az atomerőművek részaránya ~30 százalékról csökkent ~8 százalékra. Én nem látom azt a "helyette beröffentettek" helyzetet, de majd adsz számokat és tényeket, gondolom.

Persze még ez sem volt elég, ezért közben importálják ezerrel a szomszédos atomerőművekből az áramot.

Nem importálnak ezerrel, sőt, 2010 óta nettó exportőrök a villamosenergia piacon: https://energy-charts.info/charts/import_export/chart.htm?l=en&c=DE

Hagyjál ezzel a sötétzöld marhasággal.

Én minek nevezzem a tájékozatlanságodat ezen a téren?

De örülök, hogy végre átjött, hogy az elképesztő 60 éves elköteleződés, egyrészt nem igaz, másrészt nevetséges költség az ország életében, hátmég ilyen idő távlatokban.

Hát, pedig a tervezett üzemideje az 60 év, és szerintem nem tudod megmondani, hogy mikor tud majd termelni egyáltalán... mint írtam, a finnek 2007-ben kezdték ugyanezzel a típussal, ugyanezzel a Roszatom céggel, 2016-ban termelt volna az első blokk, még a terveknél tartanak és 2022 van. A Roszatom európai területen évtizedek óta nem tudott atomerőművet építeni sikeresen... és máshol se sikersztori alapvetően, a 2010-es ágazati szigorítások óta nem fejeztek be még erőművet. De ez nálunk biztos sikersztori lesz.