( gyuri23 | 2021. 12. 28., k – 22:22 )

Nem vagyok otthon a sintó teológiában, de én úgy tudom, hogy a Takama no hara az égi mezők, ahol a kamik születtek, az egy központi forrás kami.

Az i. sz. 7-8. sz.-tól származó forrásmunkákból ismerjük a sinto ősi mitológiáját. E szerint az ég és a föld a férfi és a női ősprincípium szétválásából születve hozta létre az istenek első generációját. Ezek az istenek alkották meg az óceánt és a japán szigeteket, s nászukból született Amateraszu Ómikami, valamint a többi isten is. Sorra jelennek meg a mítoszban az agrárkultúra istenei, majd az istenek közötti küzdelem végeredményeképpen kialakul a földi, a császári birodalom.

Ez erősen hajaz a sámánizmusra, a sintót is onnan eredeztetik, a sámánhitben is számtalan isten, kisisten, szellem, ördög létezik, gyakorlatilag mindennek lehet szelleme (mert minden az Isten része) de forrás az egy. A férfi és a női ősprincípium miden sámánhit alapja, ebből születik minden. Az igaz, hogy a sintó valóban a kamik tiszteletére helyezi a hangsúlyt. Megkérdezem a fősulin, hátha ismernek sintóhoz valóban értő embert.