( andrej_ | 2021. 12. 25., szo – 22:41 )

Nem lehet így sarkítani sajnos, pont az immunrendszer és az emberi szervezet nem ilyen elvágólagos.

Ha feltesszük, hogy az illető megkapta az oltásokat, majd megjelent mondjuk a soknak számító ellenanyag a szervezetében, akkor relatív védett. Ehhez kell még egy jól működő immunrendszer, bár mivel megjelentek az antitestek, az már adott. Szóval egy alapjáratú illető, ha már előzetes védettséggel kapja el a vírust, akkor annak eleve nincs sok esélye bármit rombolni. Nyilván próbálkozni fog, meg valamennyire szaporodik, de az ellenanyag ab ovo lekaszálja, és ott van mellé az immunrendszer. Még mielőtt elburjánzana, meg ittott megdolgozná a szerveket máris vége van a történetnek. A legdurvább, hogy feltűnt, hogy a kórházi személyzet egy érezhető százaléka (10-15% körül, és angol tanulmányként rémlik) még csak tünetes sem lett a koronavírustól, és kiderült, hogy más egyéb koronavírusokkal annyit találkoznak foglalkozási ártalomként, hogy már eleve a nyálkahártyákon megvolt a helyi immunválasz (keresztimmunitást mondtak, hát biztos), és eltakarította a a koronavírust is.

Ezzel szemben, hogy ha csak úgy megkapod az aktuális kedvencünket, akkor onnantól sok esélyessé és változóssá válik a szitu. Teljesen egészséges esetben (nem csak gondolod magadról, hanem tényleg, azaz nincs valamilyen szunnyadó problémád, d vitamin erős szinten stbstb), mondjuk 12-50 éves korig valószínüleg tünetmentességet, vagy enyhe tünetet okoz, de azért van esélyed közepes tünetekre. Ide kapcsolódik a több anekdótikus közvetlen eset, hogy az illetőkről nem gondoltuk volna, hogy leveri őket a lábukról, vagy akár kórházba kerülnek, pedig semmi bajuk, sportolnak, semmi túlsúly, stbstb. A gyerekeknél a fentiek, és a korábbiak szerint van esély a sokszervi gyulladásra, bármennyire is posztcovid. Jó eséllyel már egy nagyrészt leggyőzött fertőzés, de innenonnan még nem takarította ki valamiért az immunrendszer a cuccot. Csak úgy magától nem gyullad be a szervezetedben semmi, vagy ha magától, az valamilyen autoimmun probléma.

Abszolút értem, hogy nehéz ezeket elfogadni, meg azt is, hogy bevágott a szokásos ügyementbe ez az őrület. Az, hogy mondjuk 100 évig nem találkozott az emberiség új kórokozóval, az nem jelenti azt, hogy már soha nem jönnek újak. Csak Kemenesi Gábort tudom újra idézni, hogy óriási mákunk, hogy nem valamilyen durvább történet szabadult ránk. Gondold el mi lenne, egy 5-15%-os halálozású vérzéses lázas történettel? Az 5-15% jóval visszafogotabb, mint az ebola.

Nézd meg az ebola hogyan indul (https://www.who.int/news-room/fact-sheets/detail/ebola-virus-disease):

Symptoms

The incubation period, that is, the time interval from infection with the virus to onset of symptoms, is from 2 to 21 days. A person infected with Ebola cannot spread the disease until they develop symptoms. 

Symptoms of EVD [Ebola Virus Disase] can be sudden and include:

  • Fever
  • Fatigue
  • Muscle pain
  • Headache
  • Sore throat

Ismerős tünetek ugye? Egy picike influenza, szokásos bogyók, de elmúlik hamar..., viszont a második szakasz azért húzós, és 50%-os az átlagos halálozás:

This is followed by:

  • Vomiting
  • Diarrhoea
  • Rash
  • Symptoms of impaired kidney and liver function
  • In some cases, both internal and external bleeding (for example, oozing from the gums, or blood in the stools).
  • Laboratory findings include low white blood cell and platelet counts and elevated liver enzymes.

Az sokkal érdekesebb kérdés, hogy a D vitaminos sztorit miért nem eröltetik állami szinten vajon? Gondolok itt a klinikai jellegű vizsgálatokra, esetek követésére elsősorban. A mindenféle csodás variánsok ellen egyrészt jóval lassabb lesz célzott oltás, mint kéne, és méglassabban fognak 8 mrd juzert újra oltani.

Az omikron eredete meg igen érdekes, itt van egy remek "családfa", és úgy látszik, hogy se rokona, se ismerőse senkinek: https://www.science.org/content/article/where-did-weird-omicron-come (Alfa a brit, beta a dél-afrikai, delta az indiai változat)