( airween | 2021. 12. 07., k – 07:56 )

Persze, de a hálózatodon két gép között iperf-fel és azon UDP-vel elég jól le tudod mérni, hogy mit tud ténylegesen.

Ott egy Windows-os gép van, nem tudom, arra van-e iperf. De igazából annyit nem is ér az egész, hogy ezzel küzdjek :). Csak egyszerűen zavar, ha valami nem úgy működik, ahogy kell. Az én gépem másik switchen lóg, ott van iperf, és ott nekem is bőven 900Mbps fölött van - egy neten lógó host-on, ebben bent van egy Linuxos router teljesítménye is. LAN-on lehet, hogy gyorsabb lenne.

Nekünk teljesen élesben 984-986Mbit/sec jött ki (gyakorlatilag RAM cache-ből) egy streaming szerveren http-vel simán 1500-as mtu-val. Az netes böngészések és elmondások szerint elvileg valahol itt van a gyakorlati maximum, amit ki lehet préselni alapból a gigabitből.

Továbbá ott vannak olyan dolgok, hogy hálókártya driver, stb...

Amúgy ez a gyakorlati érték elég szembetűnő és releváns. A fiaim szobájában vannak ezek a végpontok, és nyilván játszanak (is). Biztos én vagyok a ritka kivétel, akit meglep, de néhány nyavalyás játék már adott esetben 80-100G lehet. Ha csak ezt a 600Mbps-t veszed a 100 Mbps-el szemben (ami szintén elméleti), az is 6-os szorzó, és ez tényleg kijön: egy játék a 10 óra helyett lejön mondjuk 1.5 óra alatt. És ez azért nem mindegy. Ez a másik ok (amellett, hogy zavar, ha nem úgy működik valami, ahogy kell), amiért szeretném megoldani ezt a problémát :)