( asch | 2021. 10. 07., cs – 14:56 )

Simán lehet így is, ahogy mondod, hogy valóban nem léteztek sosem ezek az emberek. Én azért gondolom, hogy léteznek, mert amiket mondanak, azok nagyjából egybe vágnak a többi információval, amit innen-onnen gyűjtöttem. Igaz, ezek a források szintén megbízhatatlanok a mércétek szerint. (Lásd: Ezeken lovagol maga? Amit a vaksi szemével lát? A süket fülével hall? A tompa agyával gondol?)

Amit írok mind spekuláció, nem tudom bizonyítani, és nem is akarom, mindenki eldöntheti, hogy milyen színű pirulát fogyaszt - kéket, vagy pirosat.

Azért releváns az 1984, mert le van benne írva a terv, és ennek a kivitelezése folyik a jelenben. Gondolj bele, ha például kötelező lesz a TPM csip - központilag aláírt bootloaderrel - minden eszközben, akkor konkrétan meg lehet azt csinálni majd, hogy minden oprendszer minden tartalmat csak ellenőrzés után hajlandó megjeleníteni. Tehát konkrétan nem leszel képes a központtól függetlenül adatot tárolni semmilyen formában. Mondjuk úgy van megírva a szoftver, hogy adott idő után csak úgy éred el a kontentet, ha a szerverre kapcsolódsz csekkolni, hogy valid-e még az? Az Internetet pedig meg lehet csinálni úgy, hogy van egy kód, amit csak az aláírt eszköz ismer, és ennek hiányában nem éred el a hálózatot. Tehát lényegében a "régi rebellis" eszközöket is le lehet tiltani, ezek hasznavehetetlenné válnak.

(A játékok egy része már most így működik, pl a Hitman-ben nem érsz el bizonyos tartalmakat, ha nem vagy online. Persze még nem teljesen zárt a rendszer, de már most minden eleme rendelkezésre áll a technológiának, hogy ezt meg lehessen csinálni.)

Na most, ha egy ilyen rendszer bevezetésre kerül, akkor midnen kontent központilag irányíthatóvá válik. És erre meg van a törekvés, elegendő a trendeket figyelni, látszik, hogy erre mozog a világ.

A társadalmi elfogadottság oldala már most is kialakulóban van: a nagyobb platformok a nemkívánatos kontentet törlik, vagy legalább figyelmeztetésekkel látják el már most is. Lásd: megbízható információért keresse fel ezt és ezt, itt van a debunkja ennek az állításnak. Vagy: figyelmeztetjük, hogy a link elhagyja a Facebookot, veszélyes is lehet! Biztos, hogy tovább akar menni? Ezekre már most nem kattint a normik jelentős része rá. Már most be vannak kényszerítve az emberek egy karámba, ahonnan nem mernek kitörni. Egyelőre persze csak ezekkel a szoft eszközökkel vannak bekerítve.

Képzeld ez azt a jövőképet, ahol csak a Facebook által elfogadott tartalom jelenhet meg! Oké, lesz több hasonló szolgáltató, de ezek mind ugyanazon irányelvek szerint fogják szűrni a tartalmat. Aki meg nem, azt egyszerűen letiltják azt kész.

 

Az, hogy a mostani Windows 11 számára kötelező a TPM csip, az ennek a folyamatnak része.

 

Hogy ebben a konkrét esetben valóban Pfizer alkalmazottak voltak-e ezek a személyek, azt sosem fogjuk megtudni minden kétséget kizáróan. Sajnos a tények jelentős része ilyen: ellenőrizhetetlen. Lényegében egészen egyszerű dolgok is ellenőrizhetetlenek. Sokan akkor jönnek erre rá, amikor ők részesei valami ügynek, amiből végül újságcikk lesz: a leírtaknak sokszor köze sincsen a valósághoz. Emiatt a tényekre való hivatkozás is teljesen invalid érvvé válik, nincs olyan, hogy valami tény volna, amit nem a saját szemeddel látsz. De az is csak neked tény, és csak addig ameddig meg nem bomlik az elméd.

Gondolj bele, harlequin a magas lováról leszól, hogy mekkora hülyék vagyunk, hogy ilyet feltételezünk, hogy eltüntetik a múltat a netről. Mi az én érvem: meg lehet csinálni, tehát akár meg is tehetik. Mi az ő érve: nyilván nem csinálnak ilyet, hogy jut eszembe? Valójában egyik állítás sem védhető objektíven, és ezért lényegében hitvitává válik ennek a megtárgyalása. Nem is kérem senkitől, hogy higgye el, hanem inkább csak gondoljon bele, hogy mi van ha így van? (Én magam sem vagyok meggyőződve egyik oldalról sem, de elképzelhetőnek tartom mindkettőt.)