( gee | 2021. 10. 03., v – 21:03 )

1, Pénzváltáshoz nem kell Revolut, de ha nem akarsz szívni akkor mégiscsak használod mert nincs FX költség ha oda vissza váltasz ezért nem kell számolgatnod, a legjobb megoldást kapod (*kivéve hétvége mikor van marzs a kiszámíthatatlanság miatt)

Én nem váltásról beszéltem, hanem arról, hogy ha eurót akarok az euró számlámon parkoltatni, ahhoz nem kell Revolut.

Amúgy amit írsz az csak kis összegeknél igaz, 350 ezer forint felett a Revolut díjat számít fel az átváltásért. Gyakorlatilag minden egyes hónapban vagy a Revolutnak vagy a Wise-nak fizetek az átváltásért, és néha a Revolut jön ki olcsóbbra néha a Wise.

2, SEPA átutalás teljesen ingyenes

SEPA utalás az Euro utalása SEPA övezeten belül. Nem?

Én annak nem örülök, hogy a Revolutban vezetett forint számlámról magyar forint számlákra nem ingyenes az utalás. Én csak havi 200-400 ezer forintokat szoktam utalni, de ha tudsz ajánlani olyan bankot vagy fintech szolgáltatót, ami nem akciós időre, semmilyen kötelezettség vállalása ellenére ingyen végzi az utalás mondjuk 1 millió forintig havonta, ahogy fentebb írtad, annak örülnék.

Nem tudom, mit nem tudtál követni, de itt van:

https://www.revolut.com/help/making-payments/sending-money-to-a-bank-ac…

Revolut transfer fees

there are no transfer fees when transferring money to other Revolut customers or non-Revolut accounts in the SEPA region in EUR.

For payments outside the SEPA region, customers receive fee-free payments within their plan's allowance:

  • Standard and Plus customers do not have a fee-free international payment allowance

Outside of these allowances, a small fee applies for international transfers to non-Revolut recipients. Revolut's international payment fees are structured based on the transfer costs, which are generally dependent on the type and amount of currency being transferred. To best reflect our costs, Revolut's fees vary by currency and amount.

Hát nem tudom de a direct debit listádon neked van pár olyan ami valójában nem az. Vagy nem tudom. A hiteltörlesztést lehet DD -nek nevezni, de ha a te bankod csinálja és neki törlesztesz akkor  ez valójában nem DD,  lehet én vagyok elmaradva, de én még nem láttam szolgáltatót aki úszást oktat és DD-t csinálna, de hogy miért 2 ha 1 számlán is lehetne a 2 gyerek az már érdekes kérdés :)

Ahogy bizonyára láttad, nem azt írtam, hogy mindenkinek pont ugyanezek a költségei lesznek, csak csodálkoztam, hogy a rezsin kívül más nincs. Arra számítanék, hogy az átlag az valahol a te 4-ed és az én 30-am között. Lehet, hogy 23 :-D vagy 10. Végülis teljesen mindegy, hogy mennyi.

A konkrétumokat nézve: A lakáshitel egyik része egy banknál van (nem a számlavezető bankom), a másik meg egy állami pénzalap. A személyi kölcsönökből kettő a számlavezető bankunknál van, direct debitek között jelenik meg a listában, de valójában lehet, hogy nem ugyanazon az útvonalon megy a zseton, mint a rendes dd. A harmadik az másik banknál van, szóval az simán dd.
Az úszás oktatás a helyi gym-nél van. Lehet kp-ben fizetni 10 alkalmanként vagy az ember szerződést köt, és akkor havonta megterhelik a számlát. Azért 2 dd, mert a két gyerek az két szerződés.

Mobiltelefon -> én majd befizetem köszi,  jó látni ha valaki elszáll, kell a kontroll.

Természetesen, mindent lehet kézzel is fizetni. Volt idő, amikor én is pl. a gázszámlát meg az áram számlát is sárga csekkel fizettem, meg persze a közös költséget, kötelező biztosítást, stb. szintén.

Aztán pont azért váltottam dd-re, mert nem akartam vacakolni ezekkel. Mi a legrosszabb, ami történhet? Valamelyik cég valamit rosszul számol és többet húz le a számláról? Ezt észreveszem, szólok nekik, ők meg visszautalják a zsét. Esetleg eltelik pár hét, amíg tologatják az aktákat és megpróbálják kibogozni, hogy mi ment félre. Ennyi belefér. Nekem. Más meg inkább a kontrollt választja. Mondjuk a legtöbb fizetendő havi fix összeget vesz le, szóval igazából nem szokott gond lenni, de az elméleti lehetőség ott van.