( uid_21476 | 2021. 09. 27., h – 16:14 )

Innentől kezdve érzelmi alapra hivatkozva, akárkit összeverhetek, vagy elhurcolhatok.

Ha neked az egész világ a jóbarátod és ha téged mindenki meglop, akkor igen.

Az a bullshit, amit te termelsz.

Aurélió elment inni ezzel a barátjával. Az asztalnál elaludt, mire az ember kilopott a zsebéből 240 ezer forintot.
Legalább olvasnál utána annak, amihez hozzászólsz.

 

Mert az a banda, aki engedély nélkül bement az iskolába és ott dohányzott, az nem követett el sem birtokháborítást és a dohányzási tilalmat sem szegte meg, ugye? Az nem bűncselekmény, ugye?

Nem bizony. Birtokháborítást? Ne nevettess. Egy köztulajdonban álló, multifunkciós intézmény esetében?
Valóban nem értesz a joghoz. Semmiféle bcs-t nem követett el az ott dohányzó, csak szabálysértést, ami nem jogosít fel egy tanárt sem arra, hogy a sérelmére bűncselekményt kövessen el. Kivált nem mások szeme láttára.
 

Társai a tolvaj kezét hátracsavarva lefogták, ezalatt Aurélió ököllel ütlegelni kezdte, majd elvette a készpénzét, a karóráját és a mobiltelefonját. A bántalmazás hatására a sértett bevallotta a lopást, majd félelmében azt találta ki, hogy a lopott pénzt Dusnokon, a nagyszüleinél rejtette el.

Aurélio ekkor két bajai barátjával kocsiba ültette a férfit, a szabadon engedését pedig a pénz visszaadásától tette függővé. Mivel az éjszaka közepén felébresztett nagyszülők házában pénzt nem találtak, autóval Bajára indultak. Az út során Aurélio a pénzét követelve ököllel többször megütötte a tolvajt, aki azt kérte, vigyék az édesanyjához, megpróbál tőle kölcsönt kérni, hogy vissza tudja adni a pénzt.

Ám nem a tolvaj anyjához, hanem Aurélio lakására mentek, és írattak a férfival egy visszadátumozott kölcsönszerződést, amelyben vállalta, hogy minden pénteken 20 ezer forintot törleszt. Ezt követően a három férfi visszaadta a telefonját a férfinak, majd elengedte. A volt villalakót négy évre ítélték első fokon.

 

Tavaly ősszel – ahogy a tanár, Jancsula Dezső elmondta – ment be az iskolába, és látta a cigarettázó fiúkat. Nem foglalkozott velük, de hallotta, ahogy gúnyolódva kiabáltak: „dobjátok el a cigit, mert jön Dezsőke!” A fiúk tovább dohányoztak, látványosan. A tanár megjegyzi a felvételen, ha ő rágyújtana az iskola előtt, ugyanott, százezer forint büntetést kellene fizetnie. Kiment, szólt nekik, hagyják abba a cigizést: „kaptam hideget-meleget”. A tanár megfogta az egyik fiú táskájának a pántját, és mondta neki, hogy felmennek az igazgatói irodába. Azért akarta felvinni, mert az igazgató tanította azt a fiatalembert, akinek voltak már fegyelmi ügyei. A csapat többi tagja nem abban az iskolában tanult, középiskolás korúak, csak „ott bandáznak rendszeresen”. A srác barátja rászólt a tanárra, hogy engedje el a fiút, különben eltöri a kezét, beveri a képét. A tanár felszólította a fiút, aki közelített hozzá, hogy nehogy hozzáérjen, mert az iskolája területén közfeladatot ellátó személynek számít. Közben kijött az iskolából a takarító, aki a tanár védelmére kelt, és felelősségre vonta a fiúkat, miért beszélnek így. Őt is szidalmazták, csak ő nem tűrte, és összeverekedett az egyik fiatallal.