( trey | 2021. 09. 15., sze – 12:30 )

Karácsony Gergely kivételezett személy, egy szűk, korrupt baloldali elit tagja

Az Oktatási Hivatal (OH) megállapította, hogy Karácsony Gergellyel kivételezett a Budapesti Corvinus Egyetem (BCE) akkori vezetése, mind a tanársegédi, mind az adjunktusi kinevezésekor. Első esetben a C típusú nyelvvizsgája vagy ezzel egyenértékű államilag elismert oklevele hiányzott, a második esetben pedig nem kezdte meg három éven belül a doktorjelölti jogviszonyt. Ahogy az köztudott, a Corvinust akkoriban a baloldali elkötelezettségű Mészáros Tamás vezette. A témával kapcsolatosan ifj. Lomnici Zoltán, a Századvég jogi szakértője az Origo megkeresésére reagálva a következőket mondta: „Karácsony Gergely kivételezett személy, egy szűk, korrupt baloldali elit tagja". Lomnici szerint Karácsonynak vállalni kell a felelősséget, elmondani az igazságot, és amennyiben beigazolódik, hogy jogtalan előnyt kért, vagy azt elfogadva jutott előre, politikai és jogi felelőssége birtokában, vállalja a következményeket, és mondjon le a közjogi tisztségeiről. Deák Dániel, a XXI. Század Intézet vezető elemzője pedig felhívta rá a figyelmet: Karácsony esete őt arra emlékezteti, amikor Mellár Tamás, a baloldal pécsi jelöltje beszélt egy videóban arról, hogy egyetemi oktatóként a rendszerváltás előtt a pártközpontból telefonáltak le neki, hogy kivételezzen Gyurcsány Ferenccel a vizsgákon.

 [...]

Karácsony esetében a következő szabálytalanságokat találta az OH:

  • Karácsony tanársegédi kinevezése nem felelt meg az intézményi szabályzatnak, mert nem volt meg a feltételként előírt legalább egy C típusú nyelvvizsgája, vagy ezzel egyenértékű államilag elismert oklevele.
  • Az adjunktusi kinevezése is szabálytalannak bizonyult, mert Karácsony a rendelkezésre álló dokumentumok alapján nem kezdte meg a doktorjelölti jogviszonyt. A szabályzat szerint a kinevezési feltételek között rögzíteni kellett volna, hogy Karácsony három éven belül létesítsen doktorjelölti jogviszonyt, ellenkező esetben felmentik állásából. Ez azonban a határidőig nem történt meg; később, 2014. augusztus 31-én Karácsony maga kezdeményezte a jogviszony közös megegyezéssel történő megszüntetését.

[...]

Lomnici Zoltán véleménye alapján 

Karácsonynak kiemelt közjogi pozíciót betöltő felelős politikusként a következőket kellene tennie: vállalni a felelősséget, elmondani az igazságot, és amennyiben beigazolódik, hogy jogtalan előnyt kért, vagy azt elfogadva jutott előre, politikai és jogi felelőssége birtokában, vállalja a következményeket, és mondjon le a közjogi tisztségeiről 

– ahogy ezt korábban például Schmitt Pál elnök úrtól is elvárták a politikai baloldalon.

[...]