( gee | 2021. 09. 15., sze – 00:57 )

Egyebkent erdekes, hogy hiaba kerestem, nem igazan talalok statisztikat, ami arrol szolna, hogy mennyi aldozatot szed ez a cucc.

Nem hiszem, hogy tényleg veszélyes lenne, inkább csak európai szemmel nagyon meglepő, hogy csupasz drótok / csokik vannak a fürdőszobában a zuhany vízsugarától pár centire.

De azért nem hülyék a brazilok sem, a vezetékezés a zuhanyrózsa fölött szokott történni, ahová a víz magától nem megy és ahová az emberek se nyúlkálnak.

Egyébként érdekes ez, hogy mennyire ír óvatosságot elő a szabvány egy-egy országban.

Számomra pl. Anglia pont a túlzott óvatosság miatt fura. A fürdőszobában bent nem lehet villanykapcsoló (kivéve olyan, ahol a spárgát kell meghúzni, de simán lehet, hogy az se a 240V-ot kapcsolja), nem lehet konnektor, illetve a zuhanytálca / kád pozíciójához képest meg vannak határozva területek (ha jól emlékszem, három különféle). Pl. kád felett csak max. 12V lehet, és a vizet kizáró lámpatest beépítést kell használni, a nem pont a kád felett, hanem mondjuk 1-2 méteres körzetében más a szabály, azon kívül megint más. A konkrét szabályokra és a területek definíciójára nem emlékszem jól, A példákat az alapján írtam, ami rémlik.

Gondolom egy angol Magyarországon lepődne meg nagyon, hogy fürdőszobában bent van a villanykapcsoló, meg a falban konnektor, meg 230V-os pucér izzó a kád fölött, jajj, mindmeghalunk!

Aztán meg nem, mert az emberek nem teljesen hülyék.