( Hiena | 2021. 08. 20., p – 19:39 )

Valóban, csak épp melléknév és olyan dolgot takar aminek az értéke nem a valódi, valós benne lévő értékéből ered, hanem hitbéli, azaz csak a benne lévő hit amitől létezik.

Ki akartam hagyni, mert az intuíció az ultimate feng-suis bullshit. Mikor egy a gondolkodásról hibásan felépített prekoncepciót próbálnak magasabb szintre emelni.  Először is intuíció nem létezik. Egyszerűsítve, egy hibásan működő, analóg, véletlenszerű zajjal felszerelt adatgyűjtő számítógép van, ez az agyunk. Ez próbálja kimaximalizálni a saját önvédelmét, az-az folyamatosan feldolgozni a külső ingereket a veszélyességük szerint és olyan döntési folyamatokat hozni, mellyel a legjobba tudja megóvni magát. Adott szint felett ezek a veszélyek már nem valósak, mert az agy prediktálni próbál, ehhez sazbályrendszereket alkot. Itt alakul ki és válik szét a vallás és a tudomány. A vallás, az ellenőrizetlen, vitathatatlan szabályokat szereti, gyarló emberi (papoknak is enni kell) okokból, a tudomány jobb szereti a többszöri ellenőrizhetőséget. A vallás megpróbálja a bonyolult, véletlenszerű, komplex, félelmetes világot leegyszerűsíteni, hogy a primitív lelkek is értsék és megnyugtassa. Ezért van majd minden vallásban egy origó, egy kiindulási pont. Mert kapaszkodót ad. A tradíciód és egyéb köldöknézés egy újabb szabályrendszer kezdőpontja, egy alfa.
Az intuíció feltételez egy sugalmazást, ami nincs, mert egyszerűen csak megfelelő külső inger kiindulási zaj (történések, gondolatok,) kell az agynak, hogy építőkövekként újabb és újabb szabályrendszereket alkosson. Ha ebbe beledobsz egy fix, megdönthetetlen komponenst (a te tradíciódat), megyszűnik a gondolatszabadság, megmerevedik, sematikussá válik. Emiatt képtelen lesz feloldani az alkotott szabályrendszer és a valószág közötti disszonanciát és máris jön a vallásos seggfájás a babona és dogma.
Minél komplexebbé válik a tudomány, annál kevesebb isteni szikra van. Munka van kísérletek és koncepció újból és újbóli ismétlése, mérése, ellenőrzése. Ezért nehezebb új dolgokat felfedezni. Edison kutatócsoportja 1 év alatt tökéletesítette a vas-nikkel akkumnulátort, az első gyárthat és használható Li-Ion akkumulátornak kifejlesztéséhez 8 év kellett (plusz 20 év hogy a feltalálása után komolyan kezdjenek vele foglalkozni), a szilárd elektrolitos Li-ion akksi kifejlesztéséhez 20 év kellett. Namost, hány csimpánzt látsz szilárd elektrolitos li-ion akksival?  Pedig ott van a fejében a tradíció és az intuíció!