( gelei | 2021. 08. 10., k – 15:51 )

Aham, ha szigorúan vesszük, akkor ennek nem felel meg az listád egy jelentős része, a JS tartalom és főleg a plugin halmaz miatt

Nem ismerem mindegyiket, melyikre gondolsz és miért?

A fenti wikipediás definíció szerint imho még belefér a statikus kategóriába a client-side JS app. Nyilván fuzzy a határ a kettő között, de ha muszáj lenne egy mondatba besűríteni egy iparágat, akkor a statikus weblap megfeleltethető egy az egyben fájlrendszerbeli objektumoknak, a dinamikus nem. (Akkor is, ha történetesen nem közvetlenül a FS van alatta élesben.) 

Ezek a website generátorok a folyamat végén egy olyan site-ot csinálnak, ahol ha lokálban kettőt kattintok az index.html-re, akkor egy teljes értékű weblap töltődik be. Nincs semmi parser vagy szerver oldali logika, ami összelegózná az oldalt, mert már minden ott van a helyén.

Jekyllnél pl. az általam használt pluginek outputja is statikus html/js/css/stb. fájl lesz. Biztos van olyan plugin, ami életben tart egy szerver módban indított Jekyllt, és a request alapján beletákolja az outputba, amit kell, de ilyennel még nem találkoztam. (Nem is szeretnék. :))

Mert a választóvonal az, hogy a szerver generál-e tartalmat...

Kb igen, bár annyit finomítanék, hogy melyik szerver, és mikor. A fenti példámban ezt egy pipeline csinálja, de éppenséggel a saját gépemen generált statikus HTML fájlokat is felkopizhatnám, a végeredmény ugyanaz lenne.

Röviden: ha ezek közül például bármelyiket használom, akkor a Jekyll generált site statikus oldal marad-e: https://jekyllthemes.io/resources/jekyll-contact-forms

 

Szerintem igen, találomra megnézve pl. az elsőt, csak egy sima POST-ban kell elküldeni a form tartalmát. Van egy hasonló HTML fájl a céges network share-en, csak az belső endpointra küld. Szerintem az biztosan nem egy dinamikus weboldal, akármilyen fuzzy is legyen általában a különbség.