( gee | 2021. 07. 30., p – 13:28 )

Így van, ahogy mondod.

A gond az, hogy voltak évek, amikor a 4-es lakás "4 a" formában került a lakcímkártyákra, más években meg "4" formában. Ugyanabban a házban az 1 A lakás gondolom az első időszakban "1 a a" formában kerülhetett a lakcímkártyára, utána meg "1 a" formában.

A probléma az, hogy amikor a humanoid a kezébe fogja a kártyát, akkor fogalma sincs arról, hogy az ajtó mezőbe "4"-et kell írnia az a-t lehagyva, mert az ugye ajtót jelent, vagy "4 a"-t, mert ez a 4 A lakás, nem a 4 B vagy a betű nélküli 4.

Nem mondom, hogy ebből mindig hiba lesz, volt olyan, aki pl. rákérdezett, hogy én a lapra miért nem írtam oda az A-t, amikor a lakcímkártyán meg látja, és miután elmagyaráztam, beírta a nélkül. De másik helyen más ügyintéző azt mondta, hogy ő csak a lakcímkártya alapján írhatja be az adatokat, és az ajtó mezőbe beírta azt, hogy "4 a", mert ez a string szerepelt a lakcímkártyán.

Szerintem megegyezhetünk abban, hogy az egyébként is hibázásra hajlamos kézi adatbevitelt még egy félrevezetően elkészített hatósági igazolvánnyal gyönyörűen meg lehet zavarni.