( bucko | 2021. 07. 22., cs – 22:31 )

- Csókolom! Mi járatban?

- Jöttem villanyórát leolvasni.

- Milyen címre?

(vigyorog)

- Megvan mind a három!

Az első a másodikra 2001-ben változott. A második a harmadikra akkor, amikor az ELMŰ áttért SAP-re és végre szereztek egy utcatörzset. No, abban nem volt ilyen házszám (hiszen az utca ezen részét 20 éve átnevezték), ezért a maradék utca legmagasabb házszámára helyezték az órát.

A helyzetet ismertettem az üszin: Leütöm a falról az órát és átviszem a helyes címre. Esetleg csináltassam meg ugyanezt szakemberrel? :-D

Visszatérve a szakmai tartalomhoz: A gyakorlatban a lakcímkártyán szerepelhet az utcatörzstől vagy irányítószám jegyzéktől eltérő érték. Sőt, adminisztrációs vagy "szokásjog" változás miatt akár a neved is megváltozhat néhány okmányodon. (Hivatalos magyarázat: Így jártál.)

Így aztán a TAJ kártyámon eltér a nevem a személyihez képest. Az a bátor ember, aki ezt szóvá teszi, bizony alapos kioktatásban részesül. ;)

Ha belegondolok, a TAJ kártyára addig volt szükség, amíg a ráírt név nem egyezett meg a személyimmel ÉS a BM adatbázisában is az szerepelt. Kb. 2012 környékén "magyarosítottam" - születési anyakönyvi kivonat alapján. Így aztán kijavult a '95-ben, Kalapos tanár úr tanítványa által elírt adat. ;) Azóta az adataim alapján elektronikusan is le tudják kérdezni a TAJ számomat, vagy akár a személyiből is kiolvashatnák, ezért semmi közük a TAJ kártyára írt névhez. Mindkét esetben egyezni fognak az adatok.

A legpoénosabb pedig az volt, amikor szóltam az UPCnak, hogy visszaköltöznék Ercsiből. Ráadásul soha nem laktam ott. Szó nélkül javították. Well, azóta az én címemre nem lehet szolgáltatást igényelni, mert az utcát rossz irányítószámra rakták. :-D

Ja, csak annyit szerettem vón' mondani: Nem mindegy, mi van a lakcímkártyán? Hiszen az első példában az ELMŰ esetén is pár évvel korábban volt átiratás, friss lakcímkártyával, tulajdoni lappal (haláleset miatt), de az óra ment a szomszéd utcába. Az üszi válasza: Nyújtsuknk be határozatot. :-D A fénymásolt szar hitelesebb az előbbi két okmánynál egy olyan törzsadat esetén, amit saját maguknak kellene karbantartani (az óra az övék) - az ügyfél nékül.