( mraacz | 2021. 07. 13., k – 19:12 )

Tehát a user besétál a Media Marktba, megveszi a legolcsóbb gépet, és mi van rajta? Windows. A felsorolt igényeket kielégíti, tehát nem gondolkozik azon, hogy milyen más oprendszerek léteznek még a világon. Hacsak nem ez a hobbija, de akkor ő már nem átlagos fogyasztó.

Ez cseppet sem javítja a Windowsok minőségét, sőt, úgy tűnik, hogy az W7 óta inkább visszafelé fejlődik az egész, mint előre.

Valóban a probléma, ahogy írod, pont úgy van. Én ezt kereskedelmi kényszernek érzem. Valójában egy Linux disztribúció felrakása egy számítógépre ma már kevesebb technikai tudást és felkészültséget követel az "Átlag Felhasznlótól", mint amennyit annak idején a C64 összekötése jelentett a TV-vel, meg a kazettás magnóval. Egy másik szálon itt hirdetnek olyan használt Thinkpad laptopokat, amelyek garantáltan ugyanazt nyújtják egy alkalmas Linux disztribúcióval a felhasználónak, mint a Media Marktban megvásárolt szutyok, csak harmadába sem kerül. És akkor ott jön, fenyegetően a W11, amire a fejlesztő szándéka szerint még drágább hardver fog kelleni, ugyanarra az igényre, amit írsz, azaz a facebook, a levelező, esetleg a videokonferencia a nagyival.

Nagyjából ahhoz hasonló ez, amikor azért veszel meg egy autót 2-3 millióval drágábban, mert azt minden sarkon megkapod és nem kell villamosra ülni ahhoz, hogy eljuss egy távolabbi kereskedésbe, ahol ugyanazt a minőséget egy másik márkában olcsóbban megvásárolhatnád. Ez az üzlet, semmi köze a számítástechnikához.

De hát Steve Jobs óta tudjuk, hogy az üzletnek semmi köze a számítástechnikához, nem én találom fel a melegvizet.