( csortu | 2021. 07. 09., p – 05:55 )

Ráadásul ha lehet hinni a Videotonos vizsgálatnak, akkor ebből még 500 000 mínusz, mert gyakorlatilag placebót kaptak (Sinopharmot)

Mindkét szülőm (70 felettiek) Sinopharmot kapott, tegnapelőtt voltak antitest vizsgálaton, mindkettőjüknek bőven a határérték fölött van az antitest szintjük. Erről papírjuk (laboreredmény) is van. Szóval ne terjesszünk már álhíreket légy szíves.

Hozzáteszem, hogy az oltások lehetséges hosszútávú mellékhatásairól mindenki beszél, a long-covid tünetekről meg senki sem.

Nekem pont fordítva tűnik a dolog. A long kovidról beszélők amúgy tisztában vannak azzal, hogy gyakorlatilag az összes vírusos légúti megbetegedésnek van "long" változata? Valahogy eddig senki nem aggódott a "long flu" miatt, vagy a "long megfázás" miatt. Sajnálom a beteg ismerősödet, de minden hasonló betegségnél van ígyjárás eset, remélem idővel maradéktalanul felgyógyul.

Ellenben az oltások hosszú távú mellékhatásairól egyáltalán senki nem beszélhet érdemben, mert az elsőket még egy éve sem adták be, így fogalmunk sincs mi lesz ezeknek a hatása mondjuk öt-tíz év múlva. És mielőtt nagyvonalúan legyintenél, gyakorlatilag az összes új gyógyszertechnológiánál voltak nem várt első generációs problémák, lásd az első generációs fogamzásgátló tablettákat (sok év kellett, amíg egyáltalán felismerték a problémát), vagy a Thalidomide sztorit, ahol öt év kellett, hogy visszavonják az általános engedélyét a szernek (bár speckó esetekben a mai napig adják). Számomra a legaggasztóbb a gyerekek és a gyerekvállalás előtt állók oltása mRNS oltásokkal. Ki vállalja a felelősséget, ha mégis csak lesznek hosszú távú hatások? Esetleg a következő generációt érintők? Az eddigi sztorikból azt látjuk, hogy senki.