( Hiena | 2021. 06. 19., szo – 13:00 )

Az egészben a kommentelők a legszánalmasabbak:

A posta túlterhelt, mert az emberek minden szart postán keresztül rendelnek Kínából. Míg a cégnél meg volt engedve, hogy magáncsomagokat érkeztessenek az emberek, napi 20-50 csomag jött, 99%-ban free shippinggel. Ez nem nehéz felskálázni.
Amit az emberek nem vesznek észre, hogy a free shippinges csomagok, csak egy eszköz Kínának a gazdasági hegemóniájának a kiterjesztésére és fenntartására.
A postai küldemények kicserélését államközi megállapodások szabályozzák. Mikor ezek megszülettek, minimális volt a kereskedelmi termékek forgalma és az államok közötti forgalom kiegyenlített volt. Ha egy adott államban feladnak egy csomagot akkor a feladó a feladás helyén fizet amit az adott állam elszállít a következő államal fenntartott postakicserélőjébe ahol átkerül egy másik állam rendszerébe és megy szépen végig, míg adott célállomást el nem éri. Viszont ez a szállítás az adott állam postaszolgálatának saját költségén megy egészen a camzettig.  Tehát a feladott csomagnak a díja a feladó cég postáján marad. Természetesen ebből évenként egyszer fizet valamennyit a partner államoknak, de ez egy átlag összeg.

Mi a kínaiak trükkje? A csomagok szállítsa szállítmányozó cégekkel történik, hajón. Ezeknek a hajóknak a szállítmányának a szállítási költsége általában ki van fizetve. Viszont az, hogy tele van egy hajó, nem jelenti, hogy "tele van". Pl. szállít valamilyen nagytömegű berendezést, aminek magas a szállítási költsége, akkor előfordulhat, hogy csak 3/4-ig van terhelve, mert logisztikai okokból nem fér több a hajóra, de szállítási térfogata van még dögivel. Nosza töltsük ki  pici kis könnyű csomagokkal. Tehát a hajó már nyereséggel tudna kihajózni, de a Párt és a kínai állam gondoskodik róla, hogy ne maradjon rajta szabad szállítási kapacitás. Mikor  hajó megérkezik valamelyik európai kikötőbe a fogadó állam postaszolgálata kénytelen átvenni a csomagokat és továbbküldeni azt.
Miért rossz ez? Mert minden egyes free shippinges rendeléssel a rendelő állampolgár a saját adóforintjait költi úgy, hogy a saját állami infrastruktúráját terheli, miközben profitot termel  a kínai államnak. Minden egyes ilyen rendelés a saját országának a gazdaságát ássa alá, a saját munkahelyét, saját jövöjét teszi rosszabbá.

Siralmasan ironikussá akkor válik az egész, mikor ugyanez az ember felháborodva szídja és anyázza a saját postáját, mert az állama nem költ még több adóforintot arra, hogy gyorsabban és könnyebben tehesse tönkre a saját országát. Nem könnyű ezt megérteni és sajnos én is beleestem ebbe a hibába. Mentségemre legyen mondva, tanultam belőle és ma már inkább kifizetem a révészt.