( uid_2716 | 2021. 06. 18., p – 22:59 )

Jézusom, itt minden kommentelő tényleg csak annyit fog fel ebből, hogy "harmincöt napig tartott"?

Miért nem veszi észre senki az igazi problémát, nevezetesen hogy John Random Doe az USA-ból Magyarországig 35 napon keresztül követni tudott egy nyomkövetőt, úgy, hogy arról sem a nyomkövetőt szállító mindenkori balek, sem a nyomkövetésben tevékenyen résztvevő, agymosott iPhone / iPad tulajdonosok (technikailag: spiclik) nem tudtak?

Egyszerűen döbbenetes, hova süllyedt a HUP közönsége; a Telex éjsötét kommentárjáról meg kár is beszélni (Ahhoz, hogy az AirTag jelezni tudja a helyzetét, egy közeli telefonra van szükség, ami érzékeli a bluetooth-jelet, de manapság ez már nem nagy truváj, emphasis mine). Garantálom, hogy ez a "nem nagy truváj" teljesen illegális, minimum az EU-ban, és a jelen "esettanulmány" a legjobb bizonyíték arra, hogy az Apple nevetséges "intézkedései" a stalking ellen fabatkát sem érnek.

Itt a wikipedia leírása (két kijelentés idézve):

https://en.wikipedia.org/wiki/AirTag#Features

To help prevent unwanted tracking, an iOS/iPadOS device will alert their owner if someone else's AirTag seems to be with them, instead of with the AirTag's owner, for too long. If an AirTag is out of range of any Apple device for more than 8 to 24 hours, it will begin to beep to alert a person that an AirTag may have been placed in their possessions.

Hát ennyit arról az egybites újságírói megnyilvánulásról, hogy "nem nagy truváj": (1) a csomagban utazó nyomkövető egyik, hatósugárban lévő eszközre sem riasztott rá, hogy "halló, én nem a te tulajdonosod AirTag-je vagyok ám" (még akkor sem, amikor Magyarországon már heteket pihent), (2) a csomagban utazó nyomkövető nyilván nem kezdett el csipogni sem, hogy "halló, nincs Apple eszköz a környezetemben". Akkora lyuk van a biztonsági modellben, amin egy teherhajót át lehet kormányozni: mi van akkor, ha heteken keresztül megjelenik 1-1, mindig más, iPad/iPhone eszköz az AirTag hatósugarában, mindig csak 2-3 percre?

Lásd it: https://en.wikipedia.org/wiki/AirTag#Unwanted_tracking

Despite Apple including technologies to help prevent unwanted tracking or stalking, The Washington Post found that it was "frighteningly easy" to bypass the systems put in place. Concerns included the built-in audible alarm taking three days to sound, and that most Americans had Android devices that would not receive alerts similar to iPhone devices. It is also possible to disable the speaker by opening up the tag with force and removing the speaker magnet. The AirTag does not detect this kind of modification, and the feature which is meant to warn non-iPhone users of unwanted tracking is thereby disabled.

Értem? Három nap, mire riasztást küld egy idegen Apple eszközre; ha folyamatosan változnak a közelében lévő Apple eszközök, akkor feltehetőleg egyáltalán nem riaszt. Ha meg nincs Apple eszköz a közelben, akkor vagy csipog, vagy nem.

Garantálom, hogy ennek 100%-ban tudatában van az Apple is -- de nem érdekli őket.

Miért a "harmincöt napon" meg a "Magyar Postán" hőbörög mindenki ebben a szálban (meg az újságíró a Telex cikkében), és nem azon akad ki, hogy közel egymilliárd mobil lehallgatóeszközzel (per wikipedia) szaladgálnak az emberek, és hogy azon a hálózaton keresztül lényegében bárki bepoloskázhat bárkit, mind az áldozat, mind a (technikailag közreműködő) spiclik tudta nélkül?

A legborzasztóbb az egészben pedig az, hogy az emberek, az úgynevezett "társadalom", ezt a helyzetet nem kényszerként szenvedi el, hanem fizet érte, és örül neki. Mert kényelmes akkor, ha elveszteném ezt vagy azt a bizgentyűmet!

Az a baj, hogy ha mindenki hülye (vagy legalábbis atom naiv), akkor nincs hova menekülni közülük. (Lásd még: ha minden otthonban Alexa ésvagy okostévé van, akkor nem igazán beszélgethetsz senkivel az otthonában; ha mindenki gmail-t használ, akkor nem igazán levelezhetsz senkivel stb.)