( Raynes | 2021. 06. 16., sze – 08:39 )

Szerintem nem. Egyrészt 2025 még nagyon messze van, másrészt szerintem nagy céges ügyfeleknek lesz utána is még pár évig extra fizetős support, mint most Win7-hez, szóval akár 2028 is lehet belőle. Plusz a Win10 nem lesz sokaknak olyan nosztalgikus sem, meg gépigénye is nagy, meg ×4r is, szóval a legtöbben cserélni fogják. Főleg, ha a MS valami értelmesebbet hoz ki, ami nem lenne nehéz, mert ez a Win8-8.1-10 igaz mélypont volt. Vagy csak a mélyebb része ezután jön, ki tudja, hogy mit alkot össze a MS, összeszedik magukat vagy még mélyebbre süllyednek. Az a baj, hogy nincs semmi infó, csak egy évszám, amit akár később ki is tolhatnak, ha csúsznak az új rendszerrel. Magyarán ez is olyan hír, hogy valami lesz, valamikor.

Mindenesetre egy új Win főverzió jó esély a MS-nak az újrakezdésre, valami jó is kisülhet belőle, de majd meglátjuk. Én nagyon nem bízom benne, de ki tudja, az új vezér vezetésével mit alkotnak össze, itt most csak elméleti szinten latolgatom a fő lehetőségeket. Egyébként ez linuxos szemmel nekem már nevetséges, hogy állandóan kihozni 5-10 évente új főverziót, csak hogy csörögjön a kassza. Mikor Linux alatt (főleg ha rolling) meg elég a kernelt frissíteni, nem hiába, ott nem akarnak x időközönként újabb bőrlehúzást, újabb vevőket. Meg bleeding edge linuxos rollingnál nem kell várni semmilyen új főverzióra, mindig jönnek az újdonságok a rendszerbe, szép apránként, sőt, ha testing tárolókra vált az ember, akkor azonnal látja, amin a fejlesztők dolgoznak, nincs az, hogy majd a következő főverzióban, majd 2029-re gyerekek, tartsatok ki, addig már csak 500-at kell aludni, majd csak 99 dollár lesz, majd ez meg az kell hozzá, majd csak figyeljétek, és csak állandóan várni a következő verzióra, nagy „bejelentésre”, meglepire. Ez a 90-es években, meg a kora 2000-esekben lehet menő volt, de ma már szerintem ciki, épp olyan elavult, mint ma már OS-t fizikai adathordozón árulni, meg nyomtatott kézikönyvet mellékelni hozzá.

Ami pláne nevetséges, hogy Win fanok meg egyenesen vallási fanatizmussal várnak, használnak egyes verziókat, mintha valami szentély vagy szentség lenne, néha egész kultusz alakul ki köré. Közben meg csak egy x. termék, egy firmware egy használati tárgyon. Mert még Linuxnál érteném, hogy 1001-féle disztró, meg grafikus felület, frissítési mechanizmus, extra tárolók, de egy olyan zárt forráskódú, kereskedelmi terméknél, amiben nem nagyon tudsz annyira semmit testre szabni, kiherélni, stb., hanem létezik 1-2 stock verzióban, azon sose értettem, hogy mit lehet rajongani.