( hopehely | 2021. 06. 15., k – 23:35 )

Valóban nem a szakterületem a biztonságtechnika. Köszönöm a felvilágosítást.

Elméletileg nagyon jó ötlet az arcfelismerő kamera. Megfigyelünk mindent, majd szükség esetén könnyen, gyorsan, költséghatékonyan megfékezzük a rosszfiúkat. Csupán a kivitelezésben látok megoldhatatlannak tűnő kérdéseket. Például ki dönti el, ki a rosszfiú. Tudom a btk., ám mi van pl. a CEU-t pártolókkal, melegekkel, ellenzékiekkel és stb. Csupán, hogy néhány aktuális esetet említsek. Az amúgy folyamatosan személyre szabott törvényhozásról és a tétlen hatóságokról nem is beszélve. Félreértés ne essék! Nem a jelenlegi rendszert akarom kritizálni. Némiképpen hálás vagyok nekik, mert pontosan azt demonstrálják amiről beszélek. Közben helyrehozhatatlan károkat okoznak, de lehetne sokkal rosszabb. Ha tanulunk belőle, már már megérte.

Elkerülhetetlenül felmerül a kérdés, mekkora mozgásteret kell(ene) biztosítani a polgároknak egy állam optimális működéséhez. Bizonyára mások a követelmények egy diktatúrában és egy demokráciában.

Hol lehet szükségünk a köztereken erre a technológiára? Milyen társadalmi hasznot és veszélyeket hordoz magával a szeléskörű alkalmazása? Nyugtalanító, ha valaki egyoldalúan beszél róla.

Bizonyos értelemben Siófok lépése előrehaladást jelent. Hiszen megpróbálják legitimálni amit korábban illegálisan folytattak. Egy ideális világban lehetőséget nyitva a számonkérhetőségre.

Nagyszerű amiért legalább a rendőrség irányába zárt a hálózat. Érdekelne, akkor hogyan törték fel a Dahua kamera rendszerét? Hiszen valóban zárt, független hálózatot csak helyben lehet megpiszkálni. Na de a rendőrségen?

ui.: Ha jól emlékszem 86 évvel ezelőtt az IBM-nek két napba telt a Nürnbergi törvényeknek kötelezettjeinek összeírása. Mennyi időbe kerülne napjainkban megismételni? 10 perc?