( uid_21476 | 2021. 05. 26., sze – 23:31 )

Ez a mögötte álló gazdaság a fedezet szerintem már régen csak duma, amit az apukák mesélnek a kisgyereküknek egy tavaszi séta során. A pénz értéke a vele szembeni bizalom miatt változik. Egy gazdaság teljesítőképességét nem is lehet egzakt módon mérni, és az is esetleges. Bármi történhet, és akkor holnap már nem annyi, mint gondoltuk.
A bizalom és kiszámíthatóság a kulcs szerintem.

Nem így van ez.
A pénz maga a gazdaság. Ahogy a távolság is maga a méter meg a centiméter.  
Pénzért adják és veszik a munkát és a nyersanyagot. Magát a munkát ugyanis nehéz lenne elsózni a piacon egy hentesnek vagy zöldségesnek ,ha annak nincs szüksége rá, vagy ha mégis, akkor sem pont annyira.
A pénz ezért a gazdaság manifeszuma, kifejeződése, ahogy a távolság kifejezhető méterekben és centikben. A gazdaság értékét pedig nem csak lehet mérni, hanem szokás is és kell is. Egzakt módon nem lehet, de annyira pontosan lehet, amennyire szükség van rá. 
Igen, bármi történhet és történik is. Ezért kell szabályozó, ezért kell jegybank és állami beavatkozás.
A bizalom egy teljesen más dolog. A bizalom eredendően megvan, mert közös érdek. Te ugyanazon a piacon kapod meg a munkád ellenértékét, amelyiken a cukorkát [bort, kenyeret, akármit] veszed, azért a pénzért, amit a munkádért kaptál.
A BTC-vel viszont semmiféle hiperinflációt nem kerülsz el, mert a BTC ennél jóval kevesebbre sem alkalmas.
Ha mondjuk csak BTC lenne, azt ugyanúgy manipulálhatnák, ahogy a forintot, csak nem lehetne ellenintézkedéseket hozni. Ráadásul, mivel munka nélkül is hozzá lehet jutni, így aztán könnyen az történhetne, hogy az elsején fizetés gyanánt megkapott ezer BTC-d másodikán már nem érne 500 BTC-t sem.  Ez a kripto őrület csak addig fog tartani amíg el nem ér egy szintet és bele nem rondít érdemben az országok pénzügyi egyensúlyába. Mert akkor törvényes eszközökkel fogják tiltani, valószinűleg nemzetközi szinten.