( Balzamon | 2021. 05. 18., k – 09:16 )

 * A fiat pénzeket a FED és hasonlók tetszőleges mennyiségben tudják nyomtatni. 

Ha tudnád, hogy működik a pénz, nem írnál ilyen marhaságokat. Azt a pénz, ami nincs forgalomban, azt darabra tartják nyilván, nem értékben. -> Mert az nincs neki. Elektronikus pénz meg - lehet újat mondok - hitelfelvétellel keletkezik, és a hitel visszafizetésével megsemmisül. Ez azt jelenti, hogy mindig annyi pénz van forgalomban, amennyire szükség van. Azaz becserélték megtermelt - hitel esetén megtermelendő - értékre. Tud ilyet a kriptoakármi? Nem tud. -> Nem is lesz soha pénz. A legalapvetőbb pénzfunkciókat sem tudja teljesíteni.

 * Az előzőhöz kapcsolódik, hogy lényegében minden más pénz felett az államok rendelkeznek, míg a kriptó felett pedig nem.

Az államok biztosítják azt, hogy a pénz pénz tudjon lenni. Ha tisztában lennél a pénz keletkezésének a történetével, akkor értenéd, hogy ez miért fontos. Mert tetszik nem tetszik a pénz csak úgy tud pénz lenni - mivel nincs saját önálló értéke - ha valaki garantálja az "értékét". Na itt is megbukott a kriptoakármi.

Hogy meg lehetne-e oldani a közvetlen árucserét a bankrendszer/állam kihagyásával azt nem tudom, de hogy nem így az biztos.

A kriptoakármik megoldottak egy problémát, hogy tudnak a kevesek a többek kárára meggazdagodni -> legalizálták a piramisjátékot. Annak tényleg zseniális. Nem véletlenül hasít meglepően jól. Még.