( carlcolt | 2021. 04. 24., szo – 09:22 )

Gyakorlati megoldasokrol beszelunk.

Szerinted ez a matematikai modell garantalja egyidoben azt, hogy:

- Nem tud valaki nem letezo vagy szavazni nem akaro szemely neveben jogosulatlanul szavazni. (Ha megis: Minimum hany ember egyuttmukodese kell a csalashoz? (A rendszert deploy-olo staffot is beleertve)).

Mikozben

- Garantalja, hogy nem lesz utana se a Fidesznek, se a DK-nak, se az Origonak se a 444-nek egy adatbazisa, hogy ki mire szavazott?

Mert ez az a dilemma, amihez nem akarunk eljutni. Es az elektronikus szavazas mogott akarmilyen torhetetlen kriptografia van, ha matek PhD kell a megertesehez, akkor egy csalastipus megertesehez is matek PhD kell, mikozben Konteos Kalman es Oltasellenes Otto is a demokracia resze a gyakorlatban. Velemenyuk meg nekik is lesz, hogy volt-e csalas.

A gyakorlatban "elektronikus valasztas" cimen az USA-ban hasznalt Dominion gepekre gondolnak. Es senkit nem erdekel, hogy jovore stabilabb kriptografiai algoritmusokat tesznek a Dominion gepekbe. Hogy csalnak-e a Dominion gepek, azt majd megmondja a hangosabb mediahang (tobb penz). A valosagban idevezet az elektronikus szavazas gyakorlata. Barmennyire is "ki van szamolva a kriptografia" mogotte.