( pityulaman1983 | 2021. 04. 07., sze – 09:32 )

No offense, de szerintem 1-2 lényeges dolgot elegánsan kihagytál az egyenletből.

  • akkor Magyarország az államcsőd szélén állt, most stabil a gazdaság - tudtommal azért vettünk fel hitelt a kínaiaktól, hogy ne boruljon össze a gazdaság, amiből aztán sok-sok kórház épült, az eü dolgozókat és a nehéz helyzetbe került KKV-kat segítették belőle (utolsó mondatrész irónia, ne vedd komolyan)
  • akkor az EU szégyenpadján voltunk szinte egyedüliként az EU-s országok közül, amiért IMF hitel kellett a túléléshez, most erről szó nincs - most is az EU szégyenpadján ülünk, tekintve, hogy megvétóztuk az unios támogatást + Szájer ügy, most nem az IMF-től vettünk fel hitelt, hanem a kínaiaktól

Interrupt: Nem tudom, mi a stabil gazdaság definíciója, de tuti valahogy máshogy értik, mint én. Mellesleg szívesen vennék egy IMF - kínai hitel összehasonlítást. 

  • akkor szar helyzetben találta a válság a magyar gazdaságot, most erős helyzetben - a magyar gazdaság utoljára nagyjából Mátyás Király idejében volt erős talán. Ez viszont nem csak a mostani kormányt érinti, hanem a korábbiakat allecuzammen. Persze megint csak definíció kérdése
  • akkor hosszú ideig tartott a helyrejövés, most várhatóan már idén sokkal jobb lesz a helyzet - irigylem az optimizmusodat, a turizmus döglődik, a vendéglátó helyek a tönk szélén. Ilyen üzemanyag árak és valuta árfolyamok mellett szerintem szopni fogunk, mint a torkos borz. 
  • akkor el voltunk nyakig adósodva euróhitellel, most a magyar lakosság finanszírozza a hitel egy részét - ezt fejtsd ki, kérlek, mert nem értem. Most nem vagyunk nyakig eladósodva hitellel? Az utolsó tagmondatból arra következtetek, hogy tehát a járvánnyal terhelt, tartalékait felélő emberek fizetik a hiteleket, közben értelmetlenül szórjuk a pénzt? Mindjárt ugrálok örömömben. Nem azokra az emberekre gondolok most, akik az Ikea előtt tömörülnek kanapéra éhezve, hanem akik elvesztették a munkájukat és gyakorlatilag napról napra élnek.