( hajbazer | 2021. 04. 05., h – 17:24 )

Ó, akkor csak nem akarsz fejlődni...

Valamiben akarok, valamiben nem. Azt nem tekintem fejlődésnek, hogy a 10+ éves laptopom helyett veszek egy újat. Ugyanez a véleményem minden más, kütyüvásárlást igénylő veddmegdobdki lépjtovábbkodásról.

És miért nem keresel valami értelmes tevékenységet például a hupozás helyett?

Én értelmes tevékenységnek tartom. Ha te nem, akkor mit keresel itt?

A személyeskedést mind mindig, úgy most is te kezdted, én csak ilyenkor a kölcsönösség jegyében leereszkedem a szintedre.

Nem a személyeskedésre, mint kommunikációs formára reagáltam, hanem a személyeskedésre, mint érvelési hibára. Eközött a kettő között is van némi különbség. Például, hogy elekrülöd a kínos kérdéseket, terelsz, csúsztatsz, utána meg az én vélt vagy valós tulajdonságaimat hozod fel, mikor meg kéne válaszolni.

A kettő közül az egyik életveszélyes tevékenység. Ha szerinted ezek egy szinten vannak, akkor bizony kettős mércéd van, szóval Q. E. D.

Attól függ, honnan nézzük. Ha anyagi síkon nézzük (mint ahogy te általában mindent pénzben mérsz), online térben is lehet legalább akkora anyagi károkat okozni, illetve elszenvedni, mint autóval. Sőt nagyobbakat is. Tehát minimum egy szinten vannak.

A közvetlen életveszélyesség szempontjából, amikor a károkozó az áldozat közbenjárása nélkül képes életet kioltani, nincsenek egy szinten, még. A folyamat viszont már elindult. [1]

A közvetett életveszélyesség szempontjából, amikor a károkozó az áldozat közbenjárásával képes életet kioltani, egy szinten vannak. Simán életveszélyes tevékenység, amikor Gődény megírja a Facebook-on, hogy ne hordjunk maszkot, ami eljut több százezer emberhez és abból pár tízezer tényleg nem vesznek fel maszkot és megkapják a vírust, és másokat is nagyobb eséllyel fertőznek, ami halállal végződhet. Mindez nem történt volna meg, ha Gődény "e-jogsi" híján nem jut Facebook-hoz, vagy az a néhány tízezer birka, aki bedőlt neki, "e-jogsi" híján nem jut Facebook-hoz. Ugyanez igaz az életveszélyes trendi kihívásokat terjesztő Facebook-csoportokra és még sok hasonló példát lehet említeni, csak a közösségi hálók háza tájáról. Az online tér is egyre veszélyesebb az életre, akkor is, ha ez IoT Guru Cloud-istenségednek nem szimpi. Egyelőre viszont nem annyira, mint az autóvezetés. Ebben tehát te futottál lyukra, mert nincs semmiféle kettős mércém, csak esetleg megint elfelejtettél megérteni és azelőtt ítéltél, hogy megismerted volna az álláspontomat.

Nálad ilyenkor beüt a rögeszméd és szájzáras bulldogként marcangolod a témát.

Csak utánad. Miután látom, hogy erőlködve véded a multikat és csak a felhasználókat hibáztatod, akiknek jelen állás szerint nem feladata tisztában lenni sem API-kkal, sem az őket fenyegető veszélyekkel, csak bepipálnak egy checkboxot, amit multiék raktak oda, hogy nehezebb legyen őket beperelni.