( freeoli | 2021. 03. 27., szo – 12:22 )

A kérdéseid első része értelme, a második fölösleges és nem idevaló, tele van vele a média és a fészbook is, nem kell mélyebre süllyedni és kelteni a hangulatot, de az is jogos kérdés, hogy ki és mennyiért készíti el. 

Ami a baj, csak számítógépekre lesz elérhető e szerint ami alapvetően fölösleges mert van több ingyenes és auditált tool, ezekhez elegendő lenne 1-1 oktatóanyag, de a betartása és használata nem ellenőrizhető és számonkérhető.

A tervezetet elolvasva alapvetően érdekes a koncepció, ezt mindenki olvassa el. Azt feltételzem, hogy hamarosan a használtan értékesített vagy selejtezett számítógépeket már csak a hatóság által kiadott "címke" lehet értékesíteni amit a hatóság ad "térítésmentes"-en, ami alapján a kereskedőnél csak ilyen gépek lehetnek és a törlést is egyedi kód alapján lehet majd elvégezni.

Hatalmas előrelépés lesz a használt gépek legális piacán az adatbiztonságot tekintve, viszont borítékolható, hogy kevés szervezet rendelkezik " e) minimum 100 000 000 forintos határig kiterjedő szakmai felelősségbiztosítással", vagy "rendszerek biztonságának hazai vagy nemzetközi informatikai biztonsági módszertanon alapuló tanúsítására vonatkozó, az elmúlt 5 évben legalább 4 évnyi akkreditált státuszt igazoló okirattal;"

A " 6. Tanúsító szervezet és a tanúsítási eljárás" sok olyan kitétel mellett amik alapnak számítanak szerintem, főleg ha tanúsítást végeznek, de annyira nem értem, mert adathoz nem fognak hozzáférni. A szabályzás remek, de a megvalósítást sajnos kiadták a piacnak és ott is csak kevés cég az aki megfelelhet a szabályzásnak ami sajnálatosan annyira lazán van megfogalmazva amit, hogy bárkire lehet igaz is és nem igaz is egyben amikor kérhetne ISO tanúsítványokat is ahelyett, mivel a leírtakat audit alapján ellenőrzi egy vizsgáló vállalat.