( _Franko_ | 2021. 03. 26., p – 08:40 )

és utána bármikor szerződhet szabadon aki akar: feltéve, hogy a szerződést nem hosszabbítják meg, vagy az adott illető meggondolja magát és visszakozik belőle. erre oda van írva az eljárásrend.

Semmi olyan feltétel nincs, hogy visszakozni kellene az egészből, ha a deal kifutása _utáni_ időszakra szerződik egy ország. Ezt te fantáziálod bele a helyzetbe, ez a szalmabábod.

Senki nem állította, hogy a közös megegyezési időszak lejárata vagy az alóli korábbi mentesülés esetén ne tárgyalhatna bárki szíve joga szerint. A probléma ott volt, hogy 2020 szeptemberében a deal még nagyon is érvényben van(akkor is érvényben volt meg most is :) ). Olyannyira, hogy mint a fentebb is linkelt cikkben láthatod a csoport is több alkalommal szerződik a gyártókkal adott mennyiségekre stb. Az árak nem nyilvánosak, de gondolom próbálnak abban is, meg a gyártási helyszínek + kapacitás stb bővítésében is egyezkedni.

Nem a szerződés kötésének időpontja számít, hanem a szállítás időpontja. Amint a Pfizer/BioNTech leszállította az 500+100 millió egységet, az ezen felüli vakcinákra szabad piac vonatkozik, amire nyilván lehet hónapokkal korábban szerződést kötni.

De a németek esetében nem 2121 szeptemberi jövő tervről van szó, hanem megtörtént és lezajlott cselekményről.

Ismét leírom: a szerződés tavalyi, a szállítás viszont az EU deal utáni. Nálad vannak olyan tények, hogy már meg is kapták a külön szerződés alapján vakcinát? Mert pont azért nincs nyünnyögés miatta, mert ezt bárki megteheti, hogy a deal utáni időszakra szerződik.