( TCH | 2021. 03. 11., cs – 23:25 )

A legtobb bios mar automatikusan le tudja tolteni a netrol a bios frissitest, ugyhogy mar ez is multido, mert van.

Nem, nincs. Megint nem erről beszélünk. Olyanról, amihez kötelező a szerver, nem pedig fel tud csatlakozni valahova, az nem szerveroldali rész.

Ez mar a szorszalhasogatas kategoriaja szerintem, de ha azt mondom C# az jobb? Vagy Java? Minden nyelvnek van valami standard libraryja ami nelkul eleg nehezen hasznalhato barmire. A .NET nyelve ha ugy veszuk a CRL, csak abba kicsit maceras kodolni, ezert hasznalnak az emberek inkabb C#-ot vagy akarmit.

Nem, nincs minden nyelvnek standard library-je. A libc sem standard, nincs mindenütt. A Pascal belegyúrja a runtime-ot a programba és fut a csupasz kernelen. És még sorolhatnám. Környezet és fordítófüggő.

Javascriptre is lehet transpileolni, az most minek szamit?

Iróniának. (Már, hogy annyira erőltetjük ezt a szar nyelvet, hogy mekkora jó, aztán szépen lassan már ott tartunk, hogy inkább írjuk meg bármi másban - akár nyelvben, akár keretrendszerben - amit kell, aztán majd transpile a végén, csak a JS-t fedje el valami előlünk...)

Azert azt meg nezem hogy pure c kodbol hogy irsz meg egy interrupt handlert vagy hogy valtasz at long modebol compatibility modeba hogy futtass egy 32 bites appot. Max ha valaki ir egy olyan C compilert amibe igy extensionkent benne vannak ezek, de akkor az meg nem C lesz (bar mondjuk azert most is dependel a linux kernel egy adag gcc extensionon, de gondolom sajat compilert is nem akartak meg pluszba irni).

Jogos, ezt nem gondoltam át, bármi ami közvetlenül piszkálja a CPU-t az nem írható meg, csak assemblyben...azaz JavaScriptben sem fogod tudni megírni, hacsak nem lesz ahhoz is extension, de ha JS-nél ér, akkor a C-nél is.

Nope, browser=kernel. Egybe az egesz, szep monolitikusan, mint amilyenek a webes technologiak altalaban.

Hát ez biztos baromi jó lesz, hogy belegyúrtuk a kernelbe a browsert. Gyors, stabil, biztonságos, mint amilyenek a webes technológiák általában. Király lesz, amikor a JS VM-je az egész kernelt magával fogja rántani, az összes alkalmazással együtt. Feltaláltuk a win95-öt, csak még annál is szarabb lett, a mikrofos könyörög a receptért, a windóz11 már browserben fog futni. (Aki teheti, még most fusson. Browserben.) BTW, mi lesz a szerveroldallal? Az is browserből fog futni?

Az is: https://www.wired.com/story/chrome-yubikey-phishing-webusb/

Hát ez tényleg nagyon biztonságos...

Nem tudom, nem volt open source, nem neztem meg. De a kerdes az volt, hogy mifele browser az aminek szerveroldali resze van, hat ez olyan. Hogy az a szerveroldali resz mit csinal, az mar a szerveroldal baja.

Nem, nem a szerveroldal baja. Az is szoftver, azt is meg kellett írni. Annak is lesz szerveroldali része? És annak is, ahova ő kapcsolódik? Még mindig nem érted?

(Az hogy privacy meg ilyenek, a userek 99%-at total nem izgatja).

Ismét forrásokkal alátámasztott adatokat láttunk, de egyébként ez a "nem érv" kategória, a kútba sem ugrunk mindenki után. Olyan helyen, ahol fontos a security, ott izgatni fogja az embereket.

Nem mondtam hogy kotelezo csatlakozni barhova. De a legtobb electronos app valami webes szolgaltatashoz kapcsolodik, Skype, Discord, Slack, stb, ami lenyegileg egy webbrowser ami fixen egy weblapot betolteskor. (Attol mert a JS/HTML/CSS egy resze az ott van a kliensben es nem kell leszedni a szerverrol attol meg webapp marad).

Na, ez a szőrszálhasogatás; nem mondtad, hogy kötelező (én nem állítottam, hogy mondtad, BTW), csak épp azt mondtad, hogy ezt csinálja:

Miféle browser az, aminek szerveroldali része van? Csak egy helyre tud felcsatlakozni és majd az fogja neki lekérni az egyes oldalakat?
Egy tetszoleges elektronos app amikkel mostanaban mar Dunat lehet rekeszteni nem pont ezt csinalja?
Hát nem. Hát rohadtul nem. Az Electron csak egy GUI fejlesztésre "alkalmas" keretrendszer, Chrome rendermotorral és node.js runtime-mal. Semmihez sem kötelező kapcsolódni. Ezt nem tudom, honnan szedted.
Nem mondtam hogy kotelezo csatlakozni barhova.

No comment.

Ettol fuggetlenul biztos vagyok benne hogy elobb-utobb meg fognak probalni mindent felkoltoztetni a felhobe. Az hogy van nehany kocka akinek ez nem fog tetszeni, azt magasrol lesz*rjak,

Már most próbálják, de nem a kockákról van szó, hanem van, amit nem lehet, mert a felhő kiszolgáltatottságot jelent.

Igen, van valami mogotte, mert a google meg nem irt javascriptben kernelt.

Hint: Még mindig nem az a kérdés, hogy elméletben egy JS-compilerrel lehetne-e kernelt írni, hanem az, hogy hogy működne a webes - értsd: kliens-szerver - felállás ráhúzása minden szoftverre. (Hint: Sehogy.)

De ha jol tudom ott meg egy nyamvadt shell nyitashoz is voodozni kell mert kulonben csak a fullscreen chromeod van es semmi mas, nem tudsz csak ugy letolteni ra egy random nativ appot es hasznalni.

Érdektelen. A Chrome meg sem tud nyikkanni a kernel nélkül. Pont. (Egyébként lehet rá natív appokat letölteni és használni, mint bármelyik Linuxra.)

Jo, nem voltam 100% pontos, altalaban abban irjak

Igen, lehet libc nelkul is kodot irni ha nagyon akarsz, csak kicsit szopas lesz, mert egy nyamvadt syscallt se nagyon fogsz tudni inline assembly nelkul. Az ilyen embedded rendszereket meg emlitettem, ott lenyegileg te vagy a kernel, ott neked kell megirni mindent.

Magyarul abban írják, amiben akarják, vagy tudják és a libc sem kötelező. Tehát, amit felsoroltál, nem állta meg a helyét.

mert csak C fordito az mar nem nagyon van

Nem nagyon?

Rust-nal is, hgy leforditsd a rustot, kell egy leforditott rust (gondolom ott is volt a kezdetek kezdeten valami pure c vagy akarmi implementacio).

OCaml-ben írták először, ha minden igaz, de ez mindegy, mert gizike-gőzeke; nem az a kérdés, hogy X nyelv fordítóját meg lehet-e írni X-ben, ha már van fordító, hanem az, hogy a kliens-szerver felállás ráerőltetése a szerveroldalra, az végtelen láncot csinál.

Igen es szepen jol korbe fuggnek, aztan ha valamelyik lehal, lehal az egesz.

Most mondhatnám, hogy akkor ez egy baromi stabil, megbízható és jól kigondolt ökoszisztéma, de itt még csak nem is körbefüggésről beszélünk, hanem egy végtelen láncról.