( TCH | 2021. 03. 06., szo – 19:19 )

USA üzleti érdeke az is, hogy ne legyen egy rakás long covidos beteg, aki kiesik a munkából, kevesebbet fogyaszt. Az átlag amerikai meg kvázi egy komolyabb betegség után csődbe megy (pláne most), és csak tologatja maga elött az adósságát. Jobb ha visszamegy dolgozni.

Az említett cikkekben leginkább csak találgatások vannak. Az izraeli számok (ők állnak legjobban az oltással) meg konkrét értékek. Ameddig nem mutatsz valami olyan forrást, ami mutatna egy ellenpéldát, vagy nem változik drasztikusan negatív irányba az izraeli helyzet, addig nem tekintem az állításaidat megalapozottnak.

A dél-afrikai nem elég jó neked?

Ez valóban benne van a pakliban. Lehet szükség lesz a vakcinagyártás újabb felskálázására. Azonban a vírus nem mutálódik olyan gyorsan, hogy oltással ne lehessen megfogni egyik állapotában..

És akkor meddig fog tartani ez az egész? Örökké? Fél évente oltás és új variáns és folyamatosan korlátozások, mert a legújabb variánsnál megint fél évet várni kell az oltásra?

Végtelen ideig? Valamit valamelyikünk nagyon nem ért. Az immunrendszer folyamatosan küzd vírusok és egyéb kórokozók ellen, tök mindegy neki, hogy épp egy oltásból származik-e a leküzdendő feladat. Nekem a háziorvosom egyszer azt mondta, hogy egy karba két hetes időközönként lehet kapni oltást. Olyan limitről nem tudok, hogy egy ember évente max x db oltást kaphat.

Igen? Akkor mehetek oltatni magamat kéthetente a korona ellen? Egyébként nem csak maga a hatóanyag, de a körítés sem sima vitamininjekció.

A SARS-CoV-2 vírus az ACE2 receptort használja a sokszorozódáshoz, aminek a molekuláris szerkezete adott. Van egy limitje annak, hogy mennyit mutálódhat a tüskefehérje, hogy egyszerre el tudja kerülni az antitestet, de közben még hatékonyan tudjon csatlakozni a receptorhoz. Legrosszabb esetben készül többféle vakcina (vagy egy kombinált), ami egy-egy víruscsaládra lesz jatékony. Mint mondtam korábban: egyszer kell megfogni a járványt, utána nagyon lecsökken az új variánsok kialakulásának valószínűsége, nem mutálódik olyan gyorsan ez a vírus.

Ebbe a receptortémába már belementünk egyszer, aztán megegyeztünk, hogy igazából fingunk nincs, hogy van-e reális esélye, hogy ilyen szintű mutáció előállhat-e, vagy sem és elengedtük.

Gazdaságilag nem sokáig. Ezért fognak még több pénzt beleölni a prevencióba (=oltásokba).

Nem válaszoltál a kérdésre. Az emberek egészsége meddig fogja bírni, ha lesz még hat ilyen aggresszív vírus, mint a korona és lehet havonta kétszer oltani más-más vírusok ellen.