( bucko | 2021. 02. 24., sze – 11:16 )

Ma van a feleségem 50. szülinapja ... Így kicsit sok lett a dönteni való.

Mármint lecseréld-e a vén sárkányt? :-D

Boldog szülinapot kívánok!

A domain -ket a szolgáltatóm intézte már évek óta

Ebből még (talán) nem tudjuk ki a tulajdonosa. Barátod a https://www.domain.hu/, ahol rákereshetsz, majd lekérdezheted a domain adatait. Ha a Domain-használó: természetes személy, akkor használhatod, ha nem, akkor csak "kölcsönözték". Tehát jó esetben kezelheted az alá tartozó A rekordokat - pl. ráirányíthatod őket a VPS-edre.

Az exim4 alapkonfigurációjában meg adhatsz egy "smarthost" -ot

Na, ez a mail server címe, mint pl. a mail.upc.hu. Azt sem hívják smarthostnak, mindössze ez a zavaró tényező. Ugye ennek ellenére egy csomó user leveleit kezeli, sőt a nevem (alap email cím) és aliasaim - mint feladó - hatására is tudja mit kezdjen a kimenő és bejövő levelekkel. Érdekességkép az én konfigurációm, mivel a Windows XP nem ismeri a TLS 1.2 authot, a következő módon oldottam meg:

Windows XP kliensek (Outlook Express) -> local mail server (postfix, FreeBSD) -> upc, gmail, stb.

Visszafelé:

upc, gmail stb. -> fetchmail -> postfix -> qpopper -> Windows XP kliensek

A Windows kliensek csak a lokális hálózaton leveleznek, plaintext módban. Bármilyen változást csak a szerveren kell karbantartani. A levelek irányítását a postfix és a fetchmail végzi.

Valamit félreérthettél, jól ismerem a POP3 és IMAP szerver közti különbséget,

Az nem én voltam. ;) Ezt írtad: Egyáltalán nem akarok a vps -en email -ket tárolni,

Persze, hogy nem, azon csak a mailserver komponensek fognak futni.

Én is hasonló konfigot készítek. A local mailserver kimegy a VPS-re, amit otthonról bárhogyan elérhetek. Kifelé meg egy valódi MX-ként fog funkcionálni - a saját címeimen, és levélgyűjtőként/továbbítóként az egyéb címekre. Ennek az az előnye, hogy az otthoni klienseket csak egyszer kell konfigurálni. Biztosan más másképp oldaná meg. Én meg így. ;)