( nns | 2021. 02. 23., k – 14:52 )

Ez jó is lenne, de tavaly a tagállamok közösen 2021 végét jelölték meg arra, hogy legyen elég vakcina. Tömeges oltásra tavaly novemberben  idén áprilist jelölte meg a kormányfő: https://koronavirus.gov.hu/cikkek/orban-addig-kell-kitartani-amig-vakci…. Idézek:

Az Európából történő tömeges szállítás időpontja áprilisnál hamarabb nem várható, de jöhet vakcina máshonnan is tömegesen, és addig is érkezhet kisebb mennyiségben Európából is - mondta a miniszterelnök.

Szóval az EU eddig azt csinálta amiben megegyeztek. A szállítások akadoztak, de eleve kisebb mennyiségre vártunk. Nézzük a számokat: https://koronavirus.gov.hu/cikkek/magyarorszagra-erkezett-vakcinak-tipu… Sőt azt sem szokták elemezni miért van eltérés az EU országok között: https://ourworldindata.org/grapher/covid-vaccination-doses-per-capita?t… Dánia mért van előrébb 2 százalékponttal mint Magyarország pedig csak az EU vakcinákat használják? Lehet attól függ melyik ország melyik típusból mennyit kötött le?

A beszerzéseket nem brüsszel központosította. A tagállamok egyeztek meg ebben. Erre szerintem jó okuk volt. Brüsszelt szidni azért mert azt csinálja amiben megegyeztek az EU államok köztük Magyarország nem túl fair. Azon jól el lehetne vitatkozni, megérte-e központosítottan beszerezni, de így döntöttek a tagállamok.

 

Jelenleg egyik országban sincs elég szóval mindenki veszélyezteti a polgárait? Két kivétel van Izrael és UAE. Minkettő bevállalta a kísérleti nyúl szerepét, és úgy néz ki Izraelnek bejön a dolog bár belefutottak az oltásellenességbe, és remélem UAE-nek is sikerül az immunizálás. Nálunk is volt erre egy halvány kísérlet a Sputnik-V-el, de nem voltunk képesek ezt jól kijátszani. Mellékesen van pár kivételes helyzetben levő ország ahol elnyomták a terjedést, mi meg nézzük irigykedve a tömött lelátókat meg az embereket a strandokon.