( BehringerZoltan | 2021. 02. 20., szo – 18:54 )

> Szerintem meg nagyon fontos, hogy egy állítás hülyeség. A hülyeséget semmilyen kontextus nem teszi igazzá. 

De ugye itt nem ez a téma, hanem a kontextus [v. inkább: nézőpont] igaz volta. Aminek igazára való rávezetés bármi lehet, szóhasználatodban "hülyeség" is. A pedagógia is él azzal az eszközzel, h a megértés érdekében nem borítja rá a teljes igazat a tanulóra, hanem picit csúsztat és ezzel jelentősen egyszerűsít. És nem csak mint pedagógiai módszer élő, hanem tulajdonképpen ez minden kijelentés/állítás sajátja, mivel semmi nem képes a teljes igazat kimondani. (Magam részéről pl épp ezért szoktam um. furcsa érdeklődéssel viszonyulni az írók munkásságaihoz, mert nem tudom honnan veszik a bátorságot, h leírjanak valamit/bármit?). Ez sok minden megkérdőjelezését jelenti, de az én nézőpontom nem dekadens (hanyatló, felbomló), hanem reflektálva az állítólagos fejlődésre: regresszív (visszafejlődő). 

A világ egy kezdeti minőségi meghatározottságból egy terminális mennyiségi meghatározottság felé halad. Ez változás ugyan, de nem fejlődés. Pont ezért fejlődés nem létezhet és érvényesen nem is képzelhető el. Hogy lehetne fejlődni a paradicsomi állapothoz v. az aranykorhoz képest? Nonszensz! Ennek igazságát a fejlődésként való értékelés viszonylagossága fedi el, aminek így természetszerűleg a komplexitásban, a nagy képben -profánul szólva logikai- hibára kell futnia. Ez néha kimutatható, esetleg érzékeltethető, de leginkább vitára okot adó.

Az egyenlőség nem azt jelenti, hogy mindenkinek kapnia kell az oltásból (persze h kell ). Az egyenlőség a hierarchia tagadását jelenti. És egy olyan kimódolt hívószó amivel a történelem során mindvégig bolondítják az embereket. 

A lovon fordítva ülés, h modern világ és annak vívmánya a tudomány majd jól megállítja a vírust! Ugyanis pont a modern világ vívmányai felelősek a világméretű járvány kialakulásáért. Tehát a folyamat, h egyre megállíthatattlanabb kórságok uszulnak ránk "hála" a modernségnek, és ezekkel szemben jókora lépéshátrányban próbálja a tüzet oltani a tudomány - magát az embert eredeti állapotából megrontva a különböző szereivel teszi um. ellenállóvá [és persze véglegesen és visszafordíthatatlanul tudomány-kiszolgáltatottá].  
   

Zager & Evans - In the Year 2525
https://www.youtube.com/watch?v=zKQfxi8V5FA