( bucko | 2021. 02. 19., p – 06:35 )

Ez aztán abszolút nem off!

Hasonló cipőben járok, viszont ennek az információnak birtokában már csodálkozom a kérdéseiden. Ha egyszer az upcmail funkcióját szeretnéd pótolni, akkor szinte az összes kérdésed feleslegesnek tűnik.

Az eredeti helyzet: címe(i)d (upc domain) -> upc szerver -> user(ek)

Az elérendő helyzet: új címe(i)d (saját domain) -> saját szerver (vps) -> user(ek)

A UPC eddig is mérte a forgalmadat - a VPS szolgáltató is fogja mérni. A nagynak tűnő forgalom pontosan tökmindegy. Esetleg egy nagyforgalmú webszervert is üzemeltethesz, az is beleférhet. A Ferraridat sem dobod ki, ha csak a klotyóig közlekedsz vele. ;)

Feltételezem, hogy nem Windows szervert szeretnél üzemeltetni, valamint nem sok-sok VPS-t. Ebben az esetben a VPN és a VLAN felesleges számodra.

(Amire szükséged lehet, az egy ssl cert. De ez már a következő lecke.)

A virtuális ethernet, a virtualizáció és annak bármely tulajdonsága szintén a kérdéskörön kívü álló entitás. Számodra létezik egy szerver, amelyben van egy cpu, tárhely, hálózati csatoló és tartozik hozzá egy publikus cím. (Persze oprendszer is.) A többi a szolgáltató dolga.

Veszel egy domaint (bárkitől, aki erre jogosult), hozzákötöd a VPS-hez (itt a szolgáltató előírásait érdemes követni) és megcsinálod a mail szervert. Hogy működjön, MX rekordra is szükséged lesz.

A biztonsági beállítások kivételével kb. ennyi és nem több. Úgy látom, hogy a feltett kérdések megválaszolására abszolút nincs szükség hozzá.