( Ritter | 2021. 02. 16., k – 01:51 )

Én a Philips tévéket azóta kerülöm, hogy kiszálltak az LG.Philips közös gyárból, ami egyébként szerintem az egyik legjobb képminőséget tudja. Most az LG az örökös. Minőségben sem túl jó azóta a Philips, árban sosem volt jó. A belső hardvere Android TV alatt viszont nem rossz. Persze ha nem a olcsó modellt választod. Általában 4 magos Cortex-A53 3GB ram és 16GB háttértár van az 50" feletti Philips tévékben. Ennél gyengébb hardveren a Xiaomi Mi Box 4k tökéletesen teszi a dolgát. Abban is négy magos Cortex-A53 cpu van, igaz 2GHz-en még a tavalyi Philips tévékben 1,5GHz van rendszeresítve (újra 50" felett értendő). Viszont a Mi Box-ban csak 2GB ram van és csak 8GB háttértár. A Philips egyébként nem állt le vele. Az összes idei modelljében Android TV 10 van. A legkisebb képátló is 64,5" a 2021-es Philips okostévéknél, de még csak az év elején vagyunk. 

Tévében is a Xiaomi nagyon jó kínálattal rendelkezik. A Xiaomi Mi tv lux 82 pro-ban például 2xCortex-A73 és 2x Cortex-A53 négy magos soc van, 4GB ram és 256 GB háttértár társaságában. Ez mobilban ugyan nem nagy szám ma már, de Google Tv alá bőven elég. Viszont figyelni kell a spec-et, mert Xiaomis szokás szerint például az idei első tévé modelljükben visszavették hardvert és "csak" 2GB ram van benne. De még ez is elég, ahogy a Mi Box-ban is. 

Sony-nál 2GB ram és quad soc a szabvány. De ez is teljesen rendben van. Csak Sony árazás mellett a Xiaomi már jobb vétel szerintem. 

Nokia és Sharp tévéket jobb kerülni mert azoknál 1,5GB ram szokott lenni, ráadásul a háttértár is némelyikben csak 4GB, ami azért már kevés. 

Az LG onnantól, hogy pár év után rendszeresen jövő frissítéssel leszedi az appok többségét és utána csak sima monitorként vagy "buta" tévéként használható nálam elvágta magát mint "okos" tévé. A képe viszont szép. Android okosítóval az sem rossz. Ha viszont nem akar valaki box-ot, akkor egy Xiaomi, Huawei, Sony tévék rendes Android TV rendszerrel sokkal jobb "okostévé" szolgáltatást tudnak az Android TV miatt, mint a minimális app kínálattal rendelkező és még azt is rövid idő alatt kivégző LG webOS-sel. 

Plex, Emby vagy Jellyfin tök jó dolgok, de a háttérbe azokhoz kell egy külön gép, ami nálam terjesen rendben van, de akik box-ot sem tűrnek meg a tévé mellett, azok általában back-servert sem. Android TV-re van KODI, ami magyarországon kényelmesen megold mindent amit a Netflix, HBO meg a borzalmas minőségű tévészolgáltatós appok nem tudnak. Ez utóbbiak többsége meg sem jelenik webOS-re.